iDry | הזעה בבית שחי | הזעת יתר בבית השחי – דרכי טיפול

הזעת יתר בבית השחי – דרכי טיפול

הזעת יתר

 

על מנת שנוכל לטפל בבעיית ההזעה בבית השחי אנו מציגים כאן מספר דרכי טיפול אשר נפרט עליהן בהמשך:

• טיפול Miradry (מירהדריי) להזעה בבית השחי
• חולצה למניעת כתמי זיעה
• מגני זיעה לבית השחי
• ניתוח כריתת בלוטות זיעה בבתי השחי
• ניתוח שאיבת בלוטות זיעה בבית השחי
• הזרקת בוטולינום טוקסין (בוטוקס)
• אלומיניום כלוריד
• תרופות
• טיפול בעזרת זרם חשמלי
• דאודורנטים 
• ספיריאל קרם / רול און / ספריי
• פתרונות טבעיים וטכניקות הרגעה ולבוש

טיפול (מירה דריי) Miradry בהזעת יתר:

מירה דריי הוא פתרון בטוח, מוכח קליני, מאושר על ידי ה- FDA להפחתת זיעה בבית השחי באופן משמעותי. המכשיר ממיס את בלוטות הזיעה ללא ניתוח. זהו הליך אשר מבוצע במשרדו של רופא מומחה, לא כרוך בשום חתכים עם אחוזי הצלחה של מעל 90% ומעל ל-30,000 מטופלים. הטיפול מתבצע באמצעות מכשיר המנטרל אחת ולתמיד את הזעת היתר בבית השחי. כרגע המכשיר לא מטפל באזורים אחרים בגוף כגון הזעת יתר בידיים או ברגליים.
מכשיר ה"מירה דריי" מכיל אנרגיה אלקטרומגנטית הגורמת להמסת וספיגת בלוטות הזיעה בבית השחי.
במהלך הטיפול מתחממת שכבת בלוטות הזיעה השוכנת בין שכבת העור לשכבת השומן. חימום זה ממיס, מאדה ומעלים את בלוטות הזיעה בעוד העור החיצוני ושכבות השומן והשריר הפנימיות אינן נפגעות. התוצאות הטיפול הן מיידיות ,מתמשכות ומאפשרת סוף סוף לסובלים מהזעה מוגברת בבית השחי, לחוות שינוי דרמטי באורח החיים שלהם. למידע נוסף לחץ כאן.

חולצות למניעת כתמי זיעה מבית iDry ו- Thompson tee:
חולצה ייחודית המיוצרת בעזרת טכנולוגיית ההידרו-שילד החסינה בפני זיעה. את חולצת הת'ומפסון לובשים מתחת לכל חולצה רגילה וכך, נמנעים מסימני הזיעה. העיצוב החדשני משלב בין הסגנון והנוחות של חולצות-תחתונות איכותיות לבין טכנולוגיית ההידרו-שילד החסינה בפני הזעה. התוצאה היא חסימת זיעה מושלמת. החולצה מיוצרת בארה"ב ומסווגת על ידי ה- FDA כמוצר רפואי. החולצה המיוחדת מיוצרת בהתבסס על פטנט ייחודי ומשלבת כותנה איכותית, רכה וקלילה עם חומרים מתקדמים ביותר ועמידים בפני מים, היוצרים יחדיו חסימה מושלמת של כתמי זיעה על החולצה החיצונית וחשוב לא פחות, מאפשרים לחום וללחות הגוף להתנדף. לחצו כאן לצפייה בפתרון הטוב בעולם למניעת כתמי זיעה.

מגני זיעה לבית השחי iDry :
ישנם כיום מספר חברות אשר משווקות מגני זיעה לבית השחי. זהו מגן ייחודי לבגד, בעל כושר ספיגה גבוה, דק ונדבק ישירות ובצורה בלתי נראית לבגדים. בדר"כ ניתן למצוא אותם במידות שונות בהתאם לכמות הזיעה ולגודל אזור בית השחי.
המגן בנוי משתי שכבות. בצדו האחד יש דבק המותאם לבגדים. צדו השני עשוי כותנה עדינה, המבטיחה מגע רך, נעים ונוח עם עור בית השחי. כאשר מתחילים להזיע במהלך היום, מהווה המגן מעין "מחסום" המונע מהזיעה להגיע אל החולצה, כך שהחולצה נשארת יבשה ונקייה ונמנעים ממצבים לא נעימים.
פתרון זה הינו יעיל, מתאים לרוב סוגי הבגדים והבדים ואינו גורם לתופעות לוואי. יחד עם זאת, זהו פתרון זמני אשר אינו גורם להפסקת ההזעה אלא רק מניעת המבוכה הנגרמת בעקבותיה. לחצו כאן לצפייה.

ניתוח כריתת בלוטות זיעה בבית השחי:
סוג הניתוח הראשון הוא ניתוח ה"סימפטקטומי" המנתק את הקשרים העצביים מבלוטות הזיעה וע"י כך מפחית את מידת פעילותן.
במשך שנים רבות, טיפול כירורגי מסוג זה היה הבחירה הנפוצה לטיפול בהזעת יתר בבית השחי. במהלך הניתוח תתבצע כריתה רחבה של עור בית השחי, עם או בלי הסרת רקמה תת עורית. הליך זה השאיר את המטופל עם צלקות גדולות ,ריפוי ממושך של הפצע ותנועה מוגבלת של הכתפיים והזרועות. תוצאה נוספת הייתה נשירת שיער באזור בית השחי.
לניתוח זה תופעות לוואי המוכרות כ "הזעה מפצה", כלומר הופעת הזעת יתר באזורים אחרים בגוף, הופעת אדמומיות בגוף או בפנים ולעיתים החלשות של שרירים מסוימים וצניחת העפעף העליון. לאור כל הסיבות שלעיל, ניתוח זה פחות נפוץ כיום.

ניתוח שאיבת בלוטות זיעה בבית השחי:
סוג הניתוח השני מכוון לטיפול ישיר בבלוטות הזיעה. ניתוח מקובל זה נעשה בעולם מזה כ- 10 שנים.
בניתוח זה נעשה נקב בבית השחי שדרכו מוחדרת צינורית ובעזרתה נעשה גירוד ושאיבה של הבלוטות הזעירות הממוקמות ברקמה התת עורית.
הניתוח מבוצע בהרדמה כללית ונמשך כשעה.
לאחר מס`שעות ניתן להשתחרר מבית החולים. בתי השחי נחבשים ליומיים ואח"כ ניתן להסיר את החבישה. יש להימנע מדיאודורנט ואנטיפרספירנט (מונע הזעה) למשך שבוע עד שבועיים בהתאם לקצב ההחלמה.
יש לציין שמטרת הניתוח היא להביא את המטופל לרמת הזעה נורמלית או נסבלת, ולא להפסיק את ההזעה באופן מוחלט.
שיעור ההצלחה של הניתוח עומד על כ- 90%. אצל 10% מהמטופלים ההזעה אינה פוחתת או שאינה מופחתת לרמה נסבלת. בקבוצה זו ניתן לחזור על הניתוח כעבור שנה. טווח המעקב אחר מטופלים שאצלם פחתה ההזעה עומד על כ – 4-5 שנים שבהן לא נצפתה חזרה של ההזעה.
היתרונות של שיטה זו הם חתכים קטנים מאוד, זמן ההחלמה מהירה מאוד, טראומה פחותה לרקמה, והיכולת לבצע את ההליך רק עם הרדמה כללית קלה מאוד.


הזרקות של בוטולינום טוקסין (בוטוקס):
בוטולינום טוקסין (בוטוקס) הינו חומר אשר בפועל נעשה בו שימוש בתחומים רבים של הרפואה. השימוש הרפואי האחרון שלו הוא טיפול בהזעת יתר בבית השחי.
בוטוקס הוא נגזרת של הרעלן הקטלני בוטוליזם, אשר מיוצר על ידי Allergan. בוטוקס משמש רופאים רבים בנושאים קוסמטיים כדי להפחית קמטים בעור הפנים, משמש גם כדי למנוע הזעת יתר בבית השחי
בוטוקס פועל על ידי חסימת קצות העצבים, מה שמשתק את השרירים הקטנים הסמוכים לבלוטות הזיעה. פעולה זו גורמת להפסקת ההפרשה של הזיעה מעל פני העור. זריקות בוטוקס אשר מוחדרות לעור בצורה נכונה, בכל אזור מרובה הזעה, יעילות מעל כל צל של ספק, אך "זמן החיים" שלהן קצר יחסית. בוטוקס הינו פתרון זמני עד להופעת קמטים בבית השחי ולכן לא צריך להיחשב כפתרון קבע. הזריקות כואבות יחסית והטיפולים יקרים. אפקטיביות הטיפול האחרון פועלת לרוב רק בטווח של 4-6 חודשים. בדרך כלל יתבצעו זריקות חוזרות ונשנות פעמיים או שלוש פעמים בשנה. השימוש של מחט הזרקה קטנה מאוד מצמצם את אי נוחות. תופעות הלוואי של הזריקות הן מזעריות, אם בכלל, ורופא מיומן ושקול מבצע אותם בביטחון רב למטופל.

אלומיניום כלוריד:
אלומיניום כלוריד משמש antiperspirant עבור הזעת יתר בבית השחי. יונים של אלומיניום נמשכים לתוך התאים המרפדים את צינוריות בלוטת הזיעה . כאשר היונים נמשכים לתוך התאים, המים שבתאים באים במגע איתם. התאים מתחילים להתנפח מה שגורם לצינוריות הזיעה להיסגר וכך הזיעה לא משתחררת החוצה אל העור.
בסופו של דבר, לאחר זמן מה ריכוז המים בתוך התאים מגיע לשיווי משקל. כאשר זה קורה, מים מתחילים לצאת את התאים ע"י תהליך של אוסמוזה. הנפיחות יורדת, והזיעה יכולה לצאת החוצה אל העור.
עבור אנשים מסוימים זה עשוי לספק פתרון טוב לטיפול בהזעת יתר, אך עם זאת, מעל 50% מהחולים ידווחו שישנו צורך בטיפולים מתקדמים יותר על מנת לשלוט בתופעת הזעת היתר בבית השחי.
תופעת לוואי הקשורה לשימוש באלומיניום כלוריד הינה גירוי חמור של העור, אשר לעתים קרובות מחייבת הפסקת הטיפול.


תרופות:
תרופות המונעות הזעת יתר בבית השחי מיועדות לחסום את העצבים המתחברים אל קצות העצבים הקטנים של בלוטות הזיעה. תרופות אלה כוללות anticholinergics, חוסמי בטא ו Benzodiazapines. תרופות אלו צריכות להילקח על בסיס קבוע על מנת שניתן יהיה למנוע לחלוטין הזעת יתר בבית השחי.
נטילת תרופות מסוג זה לאורך זמן, איננו רעיון טוב בשל תופעות הלוואי החמורות שלהן, כגון טישטוש, יובש בפה, התרחבות אישונים והחמור מכל התגברות האפקט עם שתיית משקאות חריפים. כמו כן, במקרים כאלה של הזעת יתר טיפולים מתקדמים יותר עשויים להידרש.

טיפול בעזרת זרם חשמלי:
טיפול בחשמל, נקרא גם איונטופורזיס (Iontophoresis). ישנם מכשירים העושים שימוש בזרמים חשמליים אשר מועברים אל העור על מנת לשבש את תפקוד בלוטות הזיעה ובכך למנוע הזעת יתר. השימוש חייב לחזור לעתים קרובות על מנת לקבל את התוצאות הרצויות ולא יכול להוות פתרון קבע להזעת יתר בבית השחי. .

דאודורנטים:
ישנם כיום סוגי דאודורנטים רבים המכילים אלומיניום כלוריד אשר כמו שמוזכר לעיל, עשוי להיות יעיל במניעת הזעת יתר בבית השחי. הדאודורנטים היעילים והחזקים ביותר מכילים הרבה אלומיניום כלוריד. זה נחשב המרכיב היעיל ביותר למניעת זיעה. יש לוודא כי תוכן האלומיניום היא לפחות 10%. זהו מינון גבוה יותר ממה שנמצא על רוב מוצרי הדלפק. כל דבר מעל 15% בדרך כלל דורש מרשם. עם זאת, זה לא תמיד בטוח לשימוש – במיוחד אם את בהריון.
מה שנקרא "טבעי" בדרך כלל עשוי להיות פחות מועיל. כמו כן, דאודורנטים רגילים בדרך כלל אינם חזקים מספיק, משום שהם נועדו רק להסוות את הריח ולא ממש לחסום את הנקבוביות.

ספיריאל קרם / רול און / ספריי: 

ספיריאל קרם הינו תכשיר ייחודי המווסת את פעילות בלוטות הזיעה ומונע הזעה וריחות רעים. ניתן לשימוש בפנים, בית שחי, כפות ידיים, כפות רגליים ובשאר האזורים בגוף. 
הקרם הינו עמיד ובעל פעילות ממושכת. אינו מכתים את הבגדים.
חשוב לציין כי המגע של הקרם על הגוף נעים במיוחד והוא מווסת את ההזעה ולא מפסיק אותה לגמרי כך שלא נגרמת תופעה של "הזעה מפצה" בעקבות השימוש בו.
בנוסף לקרם קיימים מוצרים נוספים מסדרת ספיריאל ובהם ספיריאל רול און וספיריאל ספריי.

פתרונות טבעיים, טכניקות הרגעה ולבוש:
ניתן לשנות את התזונה שלך כדי לנסות למנוע הזעת יתר בבית השחי. מומלץ לא לשתות או לעשן. אין לשתות יותר מדי קפאין או לאכול יותר מדי ג'אנק פוד. יש לשתות הרבה מים וכך לקרר את הגוף. זה גם יעזור לסלק רעלים מהגוף בדרכים אחרות מאשר להזיע. יש להתרחק ממזונות מתובלים אשר יעלו את טמפרטורת הגוף ואז יעוררו את בלוטות הזיעה.
ניתן גם לשתות תה צמחים בכל יום. תה הוא תרופה מצוינת נגד זיעת יתר בבית השחי. בחירות טובות כוללות תה מרווה, קמומיל, מנטה, תה ירוק, פירות יער. יש לשתות שתי כוסות ביום על קיבה ריקה. ניתן גם למרוח את התה על אזור בית השחי וכך לייבש את הנקבוביות.
טכניקות הרפיה באמת יכולות לעזור להרגיע את מערכת העצבים. כאשר מערכת העצבים רגועה, בלוטות הזיעה לא יהיה מגורות במידה רבה. ניתן להקל על חרדה בעזרת יוגה, מדיטציה, היפנוזה עצמית, ופעילות גופנית. ככל שמתעמלים יותר כך תזיעו פחות בטווח הארוך.
הלבשה:
לבשו בגדים רפויים עשויים סיבים טבעיים או בדים שפותחו במיוחד לספיגת לחות. ניתן לשקול להימנע מללבוש צבעים אשר עליהם יופיעו סימני זיעה בקלות רבה יותר. בגדים לבנים ושחורים הם בדרך כלל פתרון טוב יותר מאשר צבעים אחרים להסתרת כתמי הזיעה.


נכתב ע"י , בתאריך 31/08/2014

לפרטים נוספים בקשר למירה דריי ולמוצרינו הנוספים
שלח
מוצרים נלווים
מאמרים נוספים
הזעת יתר בבית השחי+ הזעת יתר בבית השחי
ישנן רמות שונות של הזעה בבית השחי ממקרים בהם מזיעים במצב של מתח, חרדה או התרגשות מסוימת ועד למקרים בהם מזיעים כמעט כל היום ובכל ימות השנה ללא תלות בטמפרטורה, במצב הרוח ובסביבה.
הזעת יתר בזמן לחץ, מתח וחרדה+ הזעת יתר בזמן לחץ, מתח וחרדה
הזיעה עלולה להופיע כאשר אנו מתוכננים לשאת נאום מול קהל, נמצאים בראיון עבודה, במהלך בחינה מלחיצה או קשה, כשאני עצבניים ולחוצים וכן באמצע פגישה חשובה.
מה זה Thompson Tee (חולצת iDry)?+ מה זה Thompson Tee (חולצת iDry)?
חולצת הת'ומפסון הינה חולצה ייחודית למניעת כתמי ועיגולי זיעה באזור בית השחי
מירה דריי - miraDry+ מירה דריי - miraDry
מירה דריי הוא פתרון בטוח, מוכח קליני, מאושר על ידי ה- FDA להפחתת זיעה בבית השחי באופן משמעותי. המכשיר ממיס את בלוטות הזיעה ללא ניתוח, לא כרוך בשום חתכים, עם אחוזי הצלחה של מעל 90%.
סל קניות
סל הקניות רייק :-(
משלוח

הזן קוד קופון עדכן
המחיר הכולל של ההזמנה ₪15