iDry | | הזעת יתר – מידע ודרכי טיפול

הזעת יתר – מידע ודרכי טיפול

הזעת יתר

הזעה היא אחת הדרכים לווסת את טמפרטורת הגוף שלנו – אידוי של הזיעה היא דרכו של הגוף להגן עליו מפני סביבה חמה.

מדוע אנו מזיעים?

בגוף ישנם 2 סוגים של בלוטות זיעה - סוג אחד הוא בלוטות  Apocrine   אשר נמצאות בעיקר בבתי השחי ובאזור פי הטבעת. לכל אחד מאיתנו יש כ- 1 מיליון בלוטות כאלה. אלו הן בלוטות ריח. ריח הזיעה המגיע מהן שונה מאדם לאדם.

הסוג השני הינו בלוטות  Eccrine  שהן אחראיות על הזיעה הנגרמת מחום. לכל אחד מאיתנו יש כ- 3 מיליון בלוטות כאלה.

 אם הנך מזיע/ה יתר על המידה, זה לא בגלל שיש לך יותר מדי בלוטות זיעה או שהן גדולות באופן חריג. זה כנראה בגלל שישנה פעילות רבה בעצבים הזעירים השולטים בבלוטות אלו.

לזיעה עצמה אין ריח אך האזור המזיע הופך במהירות לקרקע פורייה עבור חיידקים ופטריות.

מי הכי מזיע?

גברים לרוב מזיעים יותר מאשר נשים, ואחת הסיבות לכך היא  גודל הגוף. מדענים בדקו מתנדבים במעבדה בניסוי של מכונית לוהטת. גברים איבדו 250 גרם זיעה לשעה, 70 גרם יותר מאשר הנשים.

כ -3% מהאנשים אומרים שהם סובלים  מהזעת יתר. כמובן, כולנו נוטים להזיע יותר כאשר אנחנו במצב של חום או חרדה, אך הזעת יתר עלולה לעבור בתורשה או בגנים. רוב הסובלים טוענים כי לשאר בני המשפחה שלהם יש את אותה הבעיה.
הזעה, מלווה בגלי חום, נפוצה בקרב נשים בגיל המעבר.
מדי פעם, הזעת יתר יכולה להצביע על בעיה רפואית (כגון הפרעה בבלוטת התריס).

אבחנה של הזעת יתר:

ישנן בדיקות כאלו ואחרות אשר באמצעותן ניתן לקבוע באם יש הזעת יתר. לדוגמא, מדידה כמותית של הפרשת זיעה או סימון ביוד ואיבוק עם טלק . אך בסופו של דבר, אבחנה של הזעת יתר, אצל אדם זה או אחר נקבעת על פי האנמנזה הרפואית ורמת המצוקה התפקודית ממנו סובל/ת.

הזעת יתר- השלכות:

להזעת יתר יכולות להיות השלכות פיזיולוגיות קשות כגון ידיים קרות ולחות, התייבשות, דלקות עור ועוד. אנשים אשר סובלים מכך מנסים לשנות את אורח החיים שלהם כדי להתמודד עם הבעיה מה שבא לידי ביטוי בהפרעה לחיים המקצועיים, האקדמיים והחברתיים ומשימות שגרתיות רבות הופכות למטלות בלתי אפשריות.
כמו כן, להזעה ישנן השלכות פסיכולוגיות שליליות. למרבה הצער, חברים, קרובי משפחה של אנשים הסובלים מהזעת יתר ואפילו רוב הרופאים בדרך כלל אינם מבינים את ההשפעה השלילית העצומה שמצב זה יכול לגרום על אורח החיים.

גורמים להזעת יתר:

 • הפרעה בבלוטת התריס. בלוטת התריס מייצרת הורמונים רבים, דבר שיכול לגרום לבלוטות הזיעה להיות פעילות יתר על המידה.
 • לחץ, מתח וחרדה.
 • אכילה מרובה של מזון מהיר ושתייה מרובה של משקאות ממותקים המכילים קפאין.
 • אי שתיה מספיקה של מים. שתייה מרובה של מים תגרום לגוף לסלק את הכימיקלים המצטברים בגוף בדרכים אחרות מאשר להזיע.
 • עודף משקל.
 • מערכת העצבים פעילה יתר על המידה.

גורמים נוספים:

 • זיהום.
 • גיל המעבר.
 • סוכרת.
 • תרופות מסוימות.
 • התמכרות.
 • היגיינה ירודה.

הזעת יתר – דרכי טיפול:

ראשית, יש לאתר באופן מדויק את הגורם הבעיה. הקושי באיתור הגורם, משתנה מאדם לאדם.
וודאי תשמחו לדעת כי לעתים קרובות, הסיבה להזעת יתר אינה תמידית, ואף ניתנת לטיפול.

- חולצות למניעת כתמי זיעה מבית iDry ו- Thompson tee:

חולצה ייחודית המיוצרת בעזרת טכנולוגיית ההידרו-שילד החסינה בפני זיעה.  את חולצת הת'ומפסון לובשים מתחת לכל חולצה רגילה וכך, נמנעים מסימני הזיעה. העיצוב החדשני משלב בין הסגנון והנוחות של חולצות-תחתונות איכותיות לבין טכנולוגיית ההידרו-שילד החסינה בפני הזעה. התוצאה היא חסימת זיעה מושלמת. החולצה מיוצרת בארה"ב ומסווגת על ידי ה- FDA כמוצר רפואי. החולצה המיוחדת מיוצרת בהתבסס על פטנט ייחודי ומשלבת כותנה איכותית, רכה וקלילה עם חומרים מתקדמים ביותר ועמידים בפני מים, היוצרים יחדיו חסימה מושלמת של כתמי זיעה על החולצה החיצונית וחשוב לא פחות, מאפשרים לחום וללחות הגוף להתנדף. למידע נוסף לחץ כאן

- טיפול (מירה דריי) Miradry בהזעת יתר:

מירה דריי הוא פתרון בטוח, מוכח קליני, מאושר על ידי ה- FDA להפחתת זיעה בבית השחי באופן משמעותי. המכשיר ממיס את בלוטות הזיעה ללא ניתוח. זהו הליך אשר מבוצע במשרדו של רופא מומחה, לא כרוך בשום חתכים עם אחוזי הצלחה של מעל 90% ומעל ל-30,000 מטופלים. הטיפול מתבצע באמצעות מכשיר המנטרל אחת ולתמיד את הזעת היתר בבית השחי. כרגע המכשיר לא מטפל באזורים אחרים בגוף כגון הזעת יתר בידיים או ברגליים.
מכשיר ה"מירה דריי" מכיל אנרגיה אלקטרומגנטית הגורמת להמסת וספיגת בלוטות הזיעה בבית השחי.
במהלך הטיפול מתחממת שכבת בלוטות הזיעה השוכנת בין שכבת העור לשכבת השומן. חימום זה ממיס, מאדה ומעלים את בלוטות הזיעה בעוד העור החיצוני ושכבות השומן והשריר הפנימיות אינן נפגעות. התוצאות הטיפול הן מיידיות ,מתמשכות ומאפשרת סוף סוף לסובלים מהזעה מוגברת בבית השחי, לחוות שינוי דרמטי באורח החיים שלהם. למידע נוסף לחץ כאן

- ניתוח לטיפול בהזעת יתר:

במקרים קיצוניים, ישנה אפשרות לטפל בהזעת יתר בעזרת ניתוח כירורגי.
אפשרות כירורגית אחת נקראת כריתת העצב הסימפתטי' המכונה גם כריתת העצב החזי. שיטה זו נושאת סיכונים. בעזרת הליך זה ניתן לחתוך את בלוטות העצב האחראי לבלוטות הזיעה של הידיים, השחי והפנים. הנוהל הוא כדלקמן: המטופל תחת הרדמה מוחלטת, המנתח עושה חתכים אחדים מתחת לבית השחי ומוכנסת מצלמה זעירה. כך המנתח יכול לראות היכן העצב הנכון. הליך זהה נעשה לאחר מכן בצד השני. הניתוח בדרך כלל אורך כ- 30 דקות. תופעות הלוואי יכולות להיות: הזעה מוגברת במקומות אחרים, כדי לפצות על האותות אשר לא נשלחים לעצבים, חוסר יכולת להעלות את קצב הלב בעת פעילות גופנית, חוסר יכולת לשלוט על טמפרטורת הגוף, יובש בכפות הידיים והרגליים.

אפשרות כירורגית נוספת ומוצלחת יותר היא שאיבת בלוטות הזיעה. בהליך זה מתבצע חתך שדרכו מוחדרת צינורית ובעזרתה נעשה גירוד ושאיבה של הבלוטות הזעירות הממוקמות ברקמה התת עורית. ההליך כולו אורך כ -45 דקות, והמטופלים לרוב חוזרים לעבודה שלושה או ארבעה ימים לאחר מכן. לפי סקר שנערך במרפאות שונות בארצות- הברית תשעים ושישה אחוזים מהמטופלים היו מרוצים. לרוב אין תופעות לוואי משמעותיות.

עם זאת, עבור הרוב המכריע של האנשים ישנן דרכי התמודדות פחות פולשניות.

- טיפול בהזעת יתר בעזרת בוטוקס:

טיפול פופולרי נוסף הוא בוטולינום טוקסין (בוטוקס). בוטוקס הוא אחד הרעלים הידועים הקטלניים ביותר, משום שהוא למעשה רעל המיוצר על ידי חיידקים. אולם, במינון נמוך הוא יכול לצמצם את המעבר של דחפים, ובכך להקטין את ההזעה.
הנוהל: מנות קטנות של בוטולינום טוקסין טהור מוזרק לתוך בית השחי וגורם לחסימת קצות העצבים, מה שמשתק את השרירים הקטנים הסמוכים לבלוטות הזיעה. פעולה זו גורמת לסילוקה של הזיעה מעל פני העור בדרך כלל לתקופה של בין 4 ל -6 חודשים, אם כי חלק מהמטופלים עשויים להמשיך ליהנות במשך 12 חודשים. הטיפול חייב להיות חוזר ונשנה להמשך דיכויה של הזיעה. תופעות הלוואי של הזריקות יכולות להיות תסמינים דמויי שפעת, חולשה קלה וכאבים זמניים עזים. כמו כן זהו טיפול יקר, במיוחד בהתחשב בעובדה שמדובר בטיפול נמשך. הטיפול בבוטוקס אינו מתאים עבור שטחים גדולים. בבוטולינום טוקסין לא נעשה שימוש כמעט בכפות הידיים והרגליים, משום שזה יכול לגרום חולשה זמנית ביד או בשרירי כף הרגל, וכן ההליך עצמו יכול להיות כואב.

- טיפול בהזעת יתר בעזרת תרופות:

לתרופות בדרך כלל יש יותר מדי תופעות לוואי והן לרוב אינן שימושיות נגד הזעת יתר.
במקרים אחדים, במטופלים אשר מזיעים לרוב ביתר חלקי הגוף ולא בגפיים, התרופות עשויות להקל על הסימפטומים מבלי לעורר תופעות לוואי. כמו כן התרופות עשויות להפחית הזעה באזורים נקודתיים. זהו הסיכוי הטוב ביותר להפחתת הזעת יתר של הקרקפת והמצח. דוגמא לתרופה כזו היא glycopyrrolate.

תרופות כמו Robinul הנן תרופות מייבשות אשר משביתות את בלוטות הזיעה באופן כימי, מה שמאיים להשבית גם כל דבר אחר בגוף המסתמך על גירוי כימי. ניתן תחילה לנסות מינונים נמוכים ופשוט להתחיל להגדיל את המינון עד שמתחילים לחוש יבשים. הבעיה היא תופעות הלוואי. יש הסובלים מיובש בעיניים, יובש בפה, טשטוש ראייה, קושי במתן שתן ועוד.

- טיפול בהזעת יתר באמצעות חשמל:

דרך נוספת לטיפול בהזעת יתר היא שימוש במכשיר חשמלי.
ישנם מכשירים לטיפול בהזעת יתר של כפות הידיים והרגליים. בשימוש נכון מותאם למצבים בודדים, ישנו שיעור הצלחה גבוה מאוד (83% על פי האקדמיה האמריקנית לדרמטולוגיה) עבור אנשים הסובלים מזיעה בכפות הידיים והרגליים.

במהלך הטיפול המטופל יושב כשידיו, ורגליו, או שניהם, שקועות במגש מלא מים למשך זמן קצר (20 עד 40 דקות), בעוד המכשיר שולח זרם חשמלי עדין במים. יש לחזור על התהליך בכל יום במשך חמישה עד עשרה ימים או עד הפחתת ההזעה לרמה נוחה. לאחר השגת דרגת היובש הרצויה, על המטופל לתחזק זאת החל מפעם בשבוע עד פעם בארבעה שבועות, תלוי בפרט. ישנם מכשירים ביתיים אשר ניתן לרכוש לטיפול בשיטה זו וכן מספר מרפאות אשר משתמשות במכשירים אלו.

עבור נשים בהריון, אנשים עם קוצבי לב, אפילפסיה ושתלים או מתכת (להחלפת מפרקים), מומלץ לא להשתמש בשיטה זו. השיטה אינה מומלצת להזעת יתר בבית השחי משום שהעור בבתי השחי צפוי להיות מגורה בעקבות התהליך. מטופלים לרוב חוששים משיטה זו משום שמדובר בזרם חשמלי אך הזרם אינו חזק דיו כדי לגרום נזק. הטיפול יכול לגרום לאי נוחות קלה אך לא יותר מזה.

- טיפולים אלטרנטיביים להזעת יתר:

 • היפנוזה-אנשים שניסו היפנוזה עבור הזעת יתר כפות הידיים דיווחו על שיפור קטן.
 • פסיכותרפיה – בעיות פסיכולוגיות, עשויות להתפתח כתוצאה מהזעת יתר, ולא להיפך. טיפול פסיכיאטרי עשוי לסייע לאדם להתמודד עם בעיית הזעת היתר, אבל בהחלט לא לטפל בבעיה עצמה. ההשפעה מוגבלת ברוב המכריע של המטופלים.
 • רפואה אלטרנטיבית, הומאופתיה, עיסוי, דיקור ועוד. בשיטות אלה קשה למצוא מסמכים ומטופלים המעידים על שיפור ניכר.


נכתב ע"י , בתאריך 25/09/2014

למידע נוסף אודות דרכי טיפול בהזעת יתר - צרו קשר:
שלח
מוצרים נלווים
מאמרים נוספים
הזעת יתר בבית השחי+ הזעת יתר בבית השחי
ישנן רמות שונות של הזעה בבית השחי ממקרים בהם מזיעים במצב של מתח, חרדה או התרגשות מסוימת ועד למקרים בהם מזיעים כמעט כל היום ובכל ימות השנה ללא תלות בטמפרטורה, במצב הרוח ובסביבה.
הזעת יתר בבית השחי – דרכי טיפול+ הזעת יתר בבית השחי – דרכי טיפול
על מנת שנוכל לטפל בבעיית ההזעה בבית השחי אנו מציגים כאן מספר דרכי טיפול אשר נפרט עליהן בהמשך:
הזעת יתר בזמן לחץ, מתח וחרדה+ הזעת יתר בזמן לחץ, מתח וחרדה
הזיעה עלולה להופיע כאשר אנו מתוכננים לשאת נאום מול קהל, נמצאים בראיון עבודה, במהלך בחינה מלחיצה או קשה, כשאני עצבניים ולחוצים וכן באמצע פגישה חשובה.
מה זה Thompson Tee (חולצת iDry)?+ מה זה Thompson Tee (חולצת iDry)?
חולצת הת'ומפסון הינה חולצה ייחודית למניעת כתמי ועיגולי זיעה באזור בית השחי
מירה דריי - miraDry+ מירה דריי - miraDry
מירה דריי הוא פתרון בטוח, מוכח קליני, מאושר על ידי ה- FDA להפחתת זיעה בבית השחי באופן משמעותי. המכשיר ממיס את בלוטות הזיעה ללא ניתוח, לא כרוך בשום חתכים, עם אחוזי הצלחה של מעל 90%.
סל קניות
סל הקניות רייק :-(
משלוח

הזן קוד קופון עדכן
המחיר הכולל של ההזמנה ₪15