הזעה בכפות הרגליים היא תופעה לא נעימה. היא פחות בעיה אסתטית כי כפות הרגליים לא חשופות, אבל זו בעיית נוחות שיכולה להיות מציקה מאוד. הזעה בכפות הרגליים עלולה לגרום לכפות הרגליים שלנו להחליק כשיש עליהן כפכפים, לגרד ובאופן כללי לגרום לתחושה מאוד לא נוחה.

כולנו מזיעים במקומות שונים בגוף אבל אחוז קטן מאיתנו סובל מהזעת יתר. איך נדע שאנחנו סובלים מהבעיה הזו? מהם הגורמים לה? מה אפשר לעשות ואיך אפשר לטפל בהזעת יתר ברגליים? הנה תשובות לכמה מהשאלות הללו.

הגורמים

זיעה היא דבר טוב לבריאות שלנו. העור שלנו מוציא החוצה רעלים באמצעותה זיעה, ובעיקר, הוא מוריד את טמפרטורת הגוף בכך שהוא משחרר חום באמצעות הזיעה. כל עוד הזיעה לא מפריעה לנו בצורה משמעותית, היא כנראה נורמאלית. ברגע שהיא כבר מאוד לא נוחה, ברגע שהיא מציקה לנו ומשבשת לנו את החיים זה בעייתי.

הגורמים להזעת ייתר ברגליים כמו גם במקומות אחרים בגוף יכולים להיות רבים. זה יכול להיות שיבוש בהעברת המסרים מהמוח לאיבר, כך שה"פקודה" שהוא מקבל היא להפריש יותר זיעה, זה יכול להיגרם מסטרס וחרדה, יכול להיות תורשתי, יכול להיות מפעילות ייתר של בולטת התריס, בעקבות מחלות שונות, בגיל המעבר אצל נשים ומסיבות אחרות.

הטיפול

אז כיצד מטפלים בהזעת יתר ברגליים? הנה כמה דרכים לעשות זאת. אפשר לעשות שימוש בתרופות אלטרנטיביות כמו שמן עץ התה, מה שימנע את הריח הרע. צריך לדאוג כל הזמן לניקיון הרגליים וגם להחליף נעליים כל הזמן (לנעול זוג שונה בכל פעם) אפשר לעשות טיפול בגלים חשמליים שגם הוא מונע הזעה, אפשר ללכת לטיפול הזרקת בוטוקס וכך לגרום למעין חסימה בין המוח לעצב שאמור לשחרר את הזיעה באזור ואפשר לעשות ניתוחים שונים.

מה שנוח ויעיל בעיקר הוא שימוש בקרם מיוחד שהתפקיד שלו הוא לווסת את הפעילות של בלוטות הזיעה. זמן הפעילות שלו הוא ממושך והוא עמיד בתנאים שונים. מה שבטוח הוא שאתם לא צריכים לחיות עם הבעיה בלי לטפל בה בצורה טובה.

המאמר עודכן לאחרונה בתאריך 9/28/2020

למידע נוסף אודות טיפול בהזעת יתר ברגליים

* שם מלא
דוא"ל
* טלפון
אני מאשר/ת כי תהיו רשאים לפנות אלי באמצעות דיוור פרסומי, אין באמור בכדי להוות הסכמה לביצוע עסקה כלשהי. אני רשאי/ת לחזור בי מהסכמתי זו בכל עת.
תודה על פניתך, נציגנו יחזור אליך בהקדם
סליחה, איקעה שגיאה. אנא מלאו כל הפרטים ונסו שנית.
מוצרים נלווים
מאמרים נוספים

פתרונות להזעת יתר

הזעת יתר היא תופעה מטרידה ונפוצה, אשר גורמיה אינם ברורים דיים, ולכן עדיין לא נמצאה לה תרופה אשר תמגר אותה לחלוטין. לעומת זאת, ישנן מספר שיטות טיפול מוכחות להפחתת הזעת היתר

קרא עוד

הזעת יתר – מידע ודרכי טיפול

הזעה היא אחת הדרכים לווסת את טמפרטורת הגוף שלנו – אידוי של הזיעה היא דרכו של הגוף להגן עליו מפני סביבה חמה

קרא עוד

הזעה בכפות הרגליים

האם אתה מוטרד לעתים קרובות בשל הזעת יתר בכפות הרגליים? תופעה זו, למרות שאינה נראית לעין, מהווה מטרד הגורם אי נוחות, מבוכה ועשויי לזרז/ליצור פטרת בעור הרגליים.

קרא עוד

miraDry- שאלות נפוצות

miraDry הינה השיטה הנפוצה ביותר בארץ לטיפול בהזעת יתר לטווח הארוך. ד"ר צחי וידר עונה על השאלות החשובות.

קרא עוד

הרשמו לניוזלטר שלנו!

ותוכלו לקבל מדי חודש הצעות, המלצות ועדכונים

* שם מלא
* דוא"ל
סליחה, איקעה שגיאה. אנא נסו שוב.

אני מאשר/ת כי תהיו רשאים לפנות אלי באמצעות דיוור פרסומי (במיילים, מסרונים וכד') אין באמור בכדי להוות הסכמה לביצוע עסקה כלשהי. אני רשאי/ת לחזור בי מהסכמתי זו בכל עת.

האתר הזה מוגן על ידי reCAPTCHA Enterprise ו-Google מדיניות פרטיות ותנאי השימוש.

הזעת יתר iDry Israel

טלפון:
077-8270039
כתבו לנו:
[email protected]
עשו לנו לייק: