אם אתם סובלים מהזעת יתר, ואתם מרגישים שכבר ניסיתם הכל. ייתכן שאפילו איבדתם תקווה. גם אם אתם מרגישים ככה, בבקשה קחו את הזמן לקרוא את המידע שלנו על כל הטיפולים הרפואיים הקיימים כיום לטיפול בהזעת יתר. אנחנו חושבים שאם תישארו תרגישו אופטימיים שוב. עליכם להבין שאנו לא מתכוונים להחליף את עצתו של איש מקצוע רפואי, אלא לספק מידע כדי לתמוך בחיפוש אחר הקלה בהתמודדות עם הזעת יתר. לאבחון מקצועי של מקור הבעיה >>

בנוסף לטיפולים רפואיים, ישנם מוצרים רבים בשוק שיוצרו בטכנולוגיה מתקדמת כדי לעזור להתמודד עם סימפטומים של הזעת יתר ועם הטרדות היום-היום הנגרמות  מכך. רבים מן המוצרים הטובים ביותר בזירה זו נמכרים אצלנו באתר כגון: חולצות iDry,  רפידות רב פעמיות,  רפידות חד פעמיות,  רפידות נגד הזעה בכפות הרגלים ועוד.

לפני שנסקור את הטיפולים בהזעת יתר המוצעים כיום חשוב לנו לספר כי ברגעים אלו ממש מתקיימים מספר ניסויים לטובת פיתוח פתרונות חדישים יותר ומוצלחים יותר.

באשר לטיפולים רפואיים, הנה סקירה קצרה:

דאודורנטים – אופן הטיפול הראשוני לבעיית הזעת היתר. כיום שופרו משמעותית מגלגוליו הראשונים והפכו ליעילים יותר. הם נקראים קו הטיפול הראשוני מפני שהם הכי פחות פולשניים ומומחים ממליצים עליהם כטיפול ראשוני. בנוסף הם לא יקרים וקלים לשימוש. ברגע שזיעה באה במגע עם דאודוראנט היא ממיסה אותו ומושכת את החומר הטיפולי לתוך הנקבוביות הפתוחות, מה שמיצר סוג של שסתום לזיעה נוספת. הגוף מרגיש את התהליך ובתגובה מפסיק את זרם הזיעה למשך כ- 12 שעות. כיום דאודורנטים נמכרים בקשת רחבה של עוצמות, כאלו עבור סף זיעה נמוך וכאלו עבור סף זיעה גבוהה. דאודורנטים לטיפול בהזעת יתר: ג'ילט, דאב וכמובן סדרת מוצרי ספיראל המפחיתים זיעה באופן משופר מהמוצרים המסורתיים.

יתרונות: זול, פשוט לשימוש, לא פולשני ונגיש.

חסרונות: טיפול בסימפטום ולא במקור הבעיה, לא פותר את בעיית הזיעה לכולם.

טיפולים חדשים יותר, כמו מירה דריי- מכשיר שפותח בארה"ב הפועל בטכנולוגיית מיקרוגל פולשנית ומטרתו להפחית את הזיעה בבית השחי. זאת ע"י סיפוק אנרגיה אלקטרומגנטית לבלוטת הזיעה שמתחת לאור ופירוקם ע"י חימום. מחקר שפורסם ב-2012 הציג נתונים קליניים שהראו כי מירה דריי הצליח להפחית זיעה בבית השחי בלמעלה מ-90% מהחולים. למידע נוסף אודות miraDry

יתרונות: אחוזי הצלחה גבוהים, טיפול קצר וחד פעמי.

חסרונות: עלויות, מוגבל לאזור בית השחי בלבד.

זריקות בוטוקס-מופק ע"י אלרגן INC, אלרגון זה הוא חלבון טבעי עם יכולת לחסום את ההפרשה הזמנית של כימיקל הזיעה. זריקות בוטוקס הן מאוד רדודות, משמע מוזרקות מתחת לפני העור, באזור בו רוצים לטפל, ושם הוא נשאר. למידע נוסף אודות טיפול בהזעת יתר בעזרת בוטוקס

יתרונות: אחוזי הצלחה גבוהים, מתאים למספר אזורים בגוף.

חסרונות: עלויות, פולשני, טיפול זמני, אפקטיביות יורדת.

 

לייזרים- כולם יודעים שלייזר מטפל בהסרת שיער, אך האם ידעתם שלייזר משמש גם כטיפול להפחתת זיעה באזור בית השחי?! היתרון המרכזי של הלייזר זה שהוא מוקרן בצורה ממוקדת מאוד לאזור הבעייתי, מה שמאפשר לרופאים להימנע מפגיעה ברקמה שמסביב. טיפול זה הינו חזק ומדויק. החום שיוצא מהלייזר עוזר להפחית את הסיכונים לזיהום בשל איטום כלי הדם. טיפול בלייזר מהיר יותר ובעל החלמה מהירה יותר מהליכים אחרים ואינו מצריך אשפוז.

יתרונות: אחוזי הצלחה גבוהים, טיפול קצר וחד פעמי, טיפול ממוקד באזור המוטפל.

חסרונות: עלויות, פולשני, מוגבל לאזור בית השחי בלבד.

 

תרופות דרך הפה- תרופות אלו ניתנות ע"י מרשם רופא בלבד, הן פועלות במגוון דרכים רב-מערכתיים במטרה להגביל את הזיעה דרך הפחתת הגירוי של בלוטות הזיעה. הן מתאימות בעיקר למטופלים הסובלים מהזעת יתר בפנים או בחלקים גדולים של הגוף (כגון גב או חזה) ואלו שלא צלחו טיפולי בוטוקס. בשל תופעות לוואי, תרופות דרך הפה לא מומלצות כפתרון לטווח ארוך, אך  רלוונטיות כאשר יש צורך בפתרון לטווח קצר לשם אירוע מיוחד (כגון מצגת בעבודה או אירוע משפחתי חשוב).

יתרונות: טיפול קצר וחד פעמי.

חסרונות: טיפול לטווח קצר, תופעות לוואי, הזעה מפצה.

 

ניתוחים באזור בית השחי- נחשבים ניתוחים קלים יחסית ומתבצעים בהרדמה מקומית בלבד אבל נכון יהיה לפנות אליהם רק לאחר מיצוי אפשרויות הטיפול הפחות פולשניות. טכניקת ניתוח השחי כוללת: כריתה, גרידה ושאיבת שומן שהמטרה היא הסרת בלוטות הזיעה ובכך למנוע מהגוף לייצר זיעה.

יתרונות: אין.

חסרונות: עלויות, פולשני, תופעות לוואי, הזעה מפצה.

 

ניתוח (ETS Endoscopic thoracic sympathectomy) -מדובר במוצא האחרון מפני שזהו ניתוח קשה יחסית עם הצלחה מוגבלת,ששמור למקרים חמורים. כאלו שלא הגיבו לכל אפשרויות טיפול אחרות או שילובים של טיפולים. לפני ששוקלים טיפול ETS, מחובתו של הרופא לדון עם המטופל על הסיכונים הממשיים של נזק בלתי הפיך (מוות) ועל תופעות הלוואי החמורות (לחץ דם קיצוני, הפרעות קצב ועוד...). במהלך הניתוח מנסים להפסיק את העברת האותות בעצביים מעמוד השדרה אל בלוטות הזיעה. הניתוח מבוצע בהרדמה מלאה ובמהלכו מצלמה זעירה מוחדרת לתוך החזה מתחת לבית השחי כך שהמנתח יכול לחתוך את העצב הקשור לבלוטת הזיעה הבעייתית. 

יתרונות: אין.

חסרונות: עלויות, פולשני, תופעות לוואי, הזעה מפצה, סכנת חיים. 

 

לסיכום, לכל אדם יש ניסיון שונה מדרך טיפול כזו או אחרת, אז אנא התאזרו בסבלנות, לחקור את כל האפשרויות המוצעות כיום, לנסות שילובים של אפשרויות, להתאים טכניקות, ולעבוד עם הרופא שלכם כדי למצוא את הטיפולים להזעת יתר, הטובים ביותר עבור המצב האישי שלכם. זיכרו, שמחקרים נוספים עדיין מתנהלים, טיפולים חדשים, ודרכים חדשות של שימוש בטיפולים השוטפים, עדין בניסיונות אצל אנשי מפתח בתעשייה העולמית.

ריכוז טיפולים להזעת יתר בחלוקה לאזורים בגוף:

 

 

בית השחי

ידיים

כפרות רגלים

פנים

דאודורנטים

 •  
 •  
 •   
 •  

בוטוקס

 •  
 •  
 •   
 •  

מירה דריי

 •  

 

 

 

לייזר

 •  

 

 

 

תרופות

 •  
 •  
 •  
 •  

ניתוח

 •  

 

 

 

ניתוח ETS

היזהרו!

היזהרו!

 

 

 

נכתב ע"י Rotem Bistry, בתאריך 1/28/2017

להתאמת הטיפול הנכון עבורך

* שם מלא
דוא"ל
* טלפון
תודה על פניתך, נציגנו יחזור אליך בהקדם
סליחה, איקעה שגיאה. אנא מלאו כל הפרטים ונסו שנית.

מוצרים נלווים

מאמרים נוספים

מה זה Thompson Tee (חולצת iDry)?

חולצת הת'ומפסון הינה חולצה ייחודית למניעת כתמי ועיגולי זיעה באזור בית השחי

קרא עוד

מירה דריי - miraDry

מירה דריי הוא פתרון בטוח, מוכח קליני, מאושר על ידי ה- FDA להפחתת זיעה בבית השחי באופן משמעותי. המכשיר ממיס את בלוטות הזיעה ללא ניתוח, לא כרוך בשום חתכים, עם אחוזי הצלחה של מעל 90%.

קרא עוד

הרשמו לניוזלטר שלנו!

ותוכלו לקבל מדי חודש הצעות, המלצות ועדכונים

* שם מלא
* דוא"ל
סליחה, איקעה שגיאה. אנא נסו שוב.

הזעת יתר iDry Israel

טלפון:
077-8270039
כתבו לנו:
idryisrael@gmail.com
עשו לנו לייק: