כולנו מזיעים בימים חמים במיוחד או כשאנחנו מבצעים פעילות גופנית מאומצת. אך אחוז בלתי מבוטל מהאוכלוסייה סובל גם ממצבים של "זיעה קרה", הידועה במינוח המקצועי – הזעת יתר פתאומית. מהם הסימנים שיאפשרו לנו להבין כי אנחנו סובלים מזיעה קרה? ממה נובעים מצבים אלו וכיצד ניתן ומומלץ לטפל במקרים אלו?

 

סימנים המעידים על כך שאתם סובלים מזיעה קרה

אז כיצד תדעו שאתם סובלים מזיעה קרה? ובכן, במידה ואתם נתקפים בבת אחת זיעה ללא גורם "הגיוני" ברור ומיידי (דוגמת פעילות גופנית מאומצת, חום ולחות גבוהים וכד'), סביר להניח כי מדובר במקרה של זיעה קרה. זו יכולה להופיע בכל טמפרטורה ובכל מצב (כולל מנוחה), שכן מדובר בסימפטום המעיד על גורם אחר כלשהו בגינו אתם סובלים מאותה הזעת יתר.

מהם הגורמים לזיעה קרה? ובכן, אלו יכולים להיות רבים ומגוונים, כך שבכל מקרה ומקרה יש להבין מהי הבעיה לפי הנתונים הייחודיים של אותו אדם. באופן כללי, בעיות בריאותיות ורפואיות מסוימות עלולות לגרום לזיעה קרה, כך שחשוב לשים לב למצב זה אשר עשוי להעיד על אותה בעיה, המצריכה התייחסות וטיפול ברבים מן המקרים.

למשל, מצב של הלם, בו זרימת הדם למוח ולאיברים חיוניים נוספים נמוכה יחסית יכול לגרום לזיעה קרה, כך שזו יכולה לשמש כאינדיקטור לכך שאתם סובלים מהלם. בנוסף, גם מועקה נפשית ובעיות נפשיות רבות ושונות דוגמת פחד או חרדות עלולות לגרום לזיעה קרה. רמה נמוכה של סוכר בדם גורמת גם כן לזיעה קרה פעמים רבות, וכך גם ירידה פתאומית ומיידית בלחץ הדם (במקרה זה הזיעה הקרה עלולה להיות מלווה גם בסחרחורת או בחילה חזקה).

קיימים גורמים רפואיים נוספים העלולים להיות אחראיים לזיעה קרה, אך כבר מרשימת הגורמים הנ"ל ניתן להבין כי זיהוי מצבים של זיעה קרה (כלומר – להבין כי זה סוג ההזעה שאתם חווים כרגע) עשוי להיות דבר חשוב מאין כמוהו – זה מה שיאפשר לנו להבין שקיימת בעיה משמעותית כלשהי אליה עלינו להתייחס.

 

כיצד נזהה זיעה קרה ומהן דרכי הטיפול האפשריות?

אז כיצד נדע שאנחנו סובלים מזיעה קרה? כאמור, מדובר בהזעה מיידית ופתאומית, שלא כתוצאה מהסיבות ה"רגילות" להזעה דוגמת סביבה בעלת טמפרטורה גבוהה או מאמץ גופני מתמשך.

כיצד מטפלים במצב של זיעה קרה? ובכן, קיימים קרמים מיוחדים למריחה על העור המסייעים להפחית זיעה קרה, ובמקרים מסוימים אף למנוע אותה לחלוטין. במידה ואתם סובלים מבעיה זו, מומלץ לנסות קרם לחות לפנים מיוחד וייעודי לטיפול בזיעה קרה, בשם nosudamas.

אך מלבד לכך, חשוב להבין כי זיעה קרה מהווה סימפטום של בעיה אחרת, דוגמת אלו שצוינו לעיל או כמה נוספות המהוות גורם נפוץ להזעת יתר פתאומית. הטיפול הטוב ביותר יהיה לטפל בבעיה המקורית בגינה נגרמת הזיעה הקרה, בין אם מדובר בבעיה נפשית, פיזיולוגית או בעיה משולבת. הפחתה של רמת הסטרס, למשל, תסייע משמעותית בהפחתת מקרים של זיעה קרה.

המאמר עודכן לאחרונה בתאריך 4/1/2021

הגיע הזמן להגיד סטופ להזעת היתר, צרו איתנו קשר ונתאים לכם את הפתרון המתאים עבורכם

* שם מלא
דוא"ל
* טלפון
תודה על פניתך, נציגנו יחזור אליך בהקדם
סליחה, איקעה שגיאה. אנא מלאו כל הפרטים ונסו שנית.

מוצרים נלווים

מאמרים נוספים

ההבדלים בין חולצה מנדפת זיעה לחולצה סופגת זיעה

מהי חולצה מנדפת זיעה?

קרא עוד

בלוטות זיעה

הבלוטות הן מבנים צינוריים קטנים הנמצאים בתוך ומתחת לעור (ברקמה התת עורית). מטרתם היא לפרוק זיעה על ידי פתחים זעירים בשטח של העור.

קרא עוד

גורמים להזעת יתר

חושבים שאתם מזיעים יותר מהממוצע? אנשים רבים תוהים האם הם מזיעים באופן נורמלי, ובינינו, אנחנו לגמרי מבינים את זה.

קרא עוד

הרשמו לניוזלטר שלנו!

ותוכלו לקבל מדי חודש הצעות, המלצות ועדכונים

* שם מלא
* דוא"ל
סליחה, איקעה שגיאה. אנא נסו שוב.

הזעת יתר iDry Israel

טלפון:
077-8270039
כתבו לנו:
idryisrael@gmail.com
עשו לנו לייק: