כולנו מזיעים וטוב שכך. אנחנו משחררים רעלים דרך הזיעה, מסייעים לגוף להתנקות ובעיקר, מקררים אותו באמצעות הזיעה. הזיעה חשובה לבריאותו של האדם גם אם היא לא נעימה ונוחה, אבל יש מקרים בהם היא מוגזמת. מעבר למה שהיא אמורה להיות. קוראים לתופעה הזו "הזעת יתר" והיא מנת חלקם של לא מעט אנשים. אז מהי הזעת יתר וממה היא נגרמת? מה אפשר לעשות כשיש אותה?

הגורמים להזעת יתר

הזעת יתר היא תופעה לא נעימה, על זה יסכימו כל מי שסובל ממנה. אבל ממה היא נגרמת? יש כמה סברות ברפואה. הראשונה והפופולארית ביותר בקרב אנשי המקצוע, הוא שיש שיבוש של המסרים שעוברים מהמוח לבלוטות הרלוונטיות. יש בגוף מערכת פרא סימפתטית שאחראית על הפעולות הרצוניות (כמו הנעת היד כדי להרים משהו וכדומה) ויש את המערכת הסימפתטית שאחראית על הפעולות הלא רצויות (הנשימה, פעילות הלב וכדומה) והיא אחראית בין השאר גם על הפעלת בלוטות הזיעה כשצריך לקרר את הגוף. אך כשהיא משתבשת כך טועני המומחים, כשהמוח שולח דרישה לפעולה מהבלוטות הללו גם כשלא צריך, זו הזעת יתר.

הגורם השני הוא הגורם התורשתי. 25% מהאנשים שסובלים מהזעת יתר מדווחים על כך שיש מישהו ממשפחתם שסובל גם הוא.  מעבר לכך יש סיבות נוספות להזעת יתר כמו גמילה מסמים או אלכוהול, פעילות יתר של בלטות התריס, סטרס, גיל המעבר אצל נשים וסיבות נוספות.

יש מה לעשות עם זה...

אז מתי צריך לפנות לטיפול בהזעת יתר? כשמרגישים שזה בלתי נסבל, כשמרגישים שאי אפשר וזה מפריע למהלך החיים התקין. אבל יש טיפולים להזעת יתר ולא צריך להתייאש מהבעיה ולא לצאת מהבית בגללה, טיפולים שיכולים לעשות פלאים. אחד מהם לדוגמא הוא טיפול הזרקת הבוטוקס, כן ההוא שאמור לנפח את השפתיים אבל מסתבר שלא רק. הבוטוקס מנתק את הקשר בין המוח לבלוטות הזיעה ככה שאין הפרשה של זיעה באזור הבעייתי. זה יכול להיות בית השחי, כפות הרגליים וכדומה. יש בהחלט מה לעשות עם הבעיה ואין סיבה לקבל אותה כגזירת גורל.

נכתב ע"י Idry, בתאריך 9/30/2020

למידע נוסף אודות טיפול בהזעת יתר

* שם מלא
דוא"ל
* טלפון
תודה על פניתך, נציגנו יחזור אליך בהקדם
סליחה, איקעה שגיאה. אנא מלאו כל הפרטים ונסו שנית.

מוצרים נלווים

מאמרים נוספים

הזעת יתר בבית השחי

הזעת יתר בבית השחי

ישנן רמות שונות של הזעה בבית השחי ממקרים בהם מזיעים במצב של מתח, חרדה או התרגשות מסוימת ועד למקרים בהם מזיעים כמעט כל היום ובכל ימות השנה ללא תלות בטמפרטורה, במצב הרוח ובסביבה.

קרא עוד
סוף לזיעה

סוף לזיעה

חדשות טובות! מהיום ניתן לשים סוף לזיעה ו/או למנוע את המבוכה הנגרמת בעקבותיה. טיפולים ומוצרים יעילים במיוחד להזעה מוגברת זמינים כיום וכל אחד ואחת יכולים ליהנות מהם.

קרא עוד
בוטוקס להזעת יתר

בוטוקס להזעת יתר

בעת הטיפול בהזעת יתר הזרקת הבוטוקס פשוט חוסמת את העצבים בבית השחי שגורמים להזעת יתר ובכך מונעת הזעה באזור זה.

קרא עוד
טיפול בהזעת יתר

טיפול בהזעת יתר

אם אתם סובלים מהזעת יתר, אתם עשויים להרגיש כאילו כבר ניסיתם הכל. ייתכן שאפילו קצת איבדתם תקווה. גם אם אתם מרגישים ככה, בבקשה קחו את הזמן לקרוא את המידע שלנו על כל הטיפולים הרפואיים הקיימים כיום

קרא עוד
miraDry- שאלות נפוצות

miraDry- שאלות נפוצות

miraDry הינה השיטה הנפוצה ביותר בארץ לטיפול בהזעת יתר לטווח הארוך. ד"ר צחי וידר עונה על השאלות החשובות.

קרא עוד
גורמים להזעת יתר

גורמים להזעת יתר

חושבים שאתם מזיעים יותר מהממוצע? אנשים רבים תוהים האם הם מזיעים באופן נורמלי, ובינינו, אנחנו לגמרי מבינים את זה.

קרא עוד

הרשמו לניוזלטר שלנו!

ותוכלו לקבל מדי חודש הצעות, המלצות ועדכונים

* שם מלא
* דוא"ל
סליחה, איקעה שגיאה. אנא נסו שוב.

הזעת יתר iDry Israel

טלפון:
077-8270039
כתבו לנו:
idryisrael@gmail.com
עשו לנו לייק: