הסרת כתמי זיעה מחולצה

הופעתם של כתמי זיעה על בגדים ובפרט על חולצות באזור בתי השחי היא דבר נפוץ יחסית במדינה חמה כמו ישראל, אך בקרב אנשים רבים מדובר בבעיה של ממש אשר יוצרת תופעות לווי לא נעימות, ובמקרים רבים גם משאירה כתמים על הבגדים אשר אינם יורדים בכביסה רגילה. כיצד ניתן ורצוי לנסות ולהוריד כתמי זיעה מחולצה ומה נוכל ונרצה לעשות על מנת להימנע מבכלל להגיע למצב זה מלכתחילה?

 

דרכים עיקריות מומלצות להורדת כתמי זיעה עקשניים מחולצות

אז כיצד נוריד כתמי זיעה מחולצה? ובכן, קיימות דרכים רבות ושונות כמובן, חלקן אפקטיביות יותר וחלקן פחות, ומידת ההצלחה תלויה לא רק בשיטה אלא גם בסוג הבד, אופי הכתם וכיוצ"ב. בכל זאת, כדאי לנסות את אחת מהדרכים הבאות ובמידה אינה מספיקה לנסות שיטה נוספת –

על מנת להוריד כתמי זיעה מהחולצה נרצה כמובן לנקות את הכתמים ישירות ולשפשף את האזורים הללו של החולצה במטלית לחה, אותה נספוג באחד מהחומרים הבאים:

סבון כלים נחשב לחומר מצוין לפירוק והסרה של כתמי זיעה, וכך גם מים חמים המהולים בכדור משככי כאבים שפוררנו והמסנו בפנים. החומר הפעיל בכדורים כמו אדוויל, נורופן ואספירין גורם לתסיסה אשר מחסלת את החיידקים שבזיעה ומאפשרת לכתם לרדת ביתר קלות ומהירות.

שיטה מוצלחת נוספת היא פשוט להמיס מלח במים ולנקות איתם (מלח ידוע כחומר טוב להסרה של לכלוך מבדים). באופן דומה, גם חומץ וסודה לשתייה יעשו הרבה פעמים את העבודה, אך שימו לב כי במקרה של חומץ חייבים לכבס מיד לאחר מכן את החולצה על מנת שלא תישאר עם ניחוח החומץ...

במקרה של כתמים על חולצה לבנה ניתן להשתמש אף במעט אקונומיקה, אשר אמורה לפרק את הכתמים בלי בעיה מיוחדת.

 

הימנעות כפתרון מקדים להופעת כתמי זיעה על החולצה

הפתרונות שהוצעו לעיל יסייעו לכם להסיר בצורה יעילה יחסית לפחות את מרבית כתמי הזיעה עימם תתמודדו, אך פתרון טוב ויעיל אפילו עוד יותר הוא לנסות ולהימנע מהבעיה מלכתחילה, לנסות לגרום לכתמי הזיעה לא להופיע.

כיצד עושים את זה? בכן, עבור אנשים רבים הימנעות מוחלטת מהזעת יתר פשוט אינה אפשרית, הן בגלל האקלים החם ורמת הלחות הגבוהה שבאוויר והן פני שהם מתאמצים במהלך היום, נוטים להזעה באופן טבעי וכו'.

אך מה שאנו מציעים כאן אינו להימנע מהזעה כמובן (הלוא היא תהליך טבעי ומועיל של הגוף), אלא להימנע מלכתחילה מכתמי הזיעה על הבגדים. על מנת לעשות זאת ניתן להשתמש, למשל, בחולצת Idry המאווררת את הגוף ומונעת הצטברות של הזיעה והופעת כתמים, רפידות מיוחדות לבית השחי אותן לובשים מתחת לבגדים על מנת שיספגו חלק ניכר מהזיעה לפני שזו מגיעה לבד החולצה (פתרון נוח ואפקטיבי ביותר – מומלץ בחום לנסות!) ואף תכשירים מיוחדים המווסתים את פעילות בלוטות הזיעה ומסייעים להפחית זיעת יתר מיותרת, וכך להימנע מכתמים על החולצה. דוגמה לתכשיר אפקטיבי מסוג זה היא "ספיריאל קרם", אותו ניתן למרוח באזורים שונים בגוף בהם סובלים מהזעת יתר.

המאמר עודכן לאחרונה בתאריך 6/30/2021

טיפולים נלווים

מאמרים נוספים

טיפול באמצעות מכשיר miraDry

טיפול במכשיר מירה דריי

מירה דריי (miraDry) הוא מכשיר חדשני, ראשון מסוגו בעולם המשמש כפתרון לא פולשני, בטוח ויעיל לטיפול בבעיות של הזעת יתר בבית השחי.

קרא עוד

הזעת יתר בבית השחי – דרכי טיפול

על מנת שנוכל לטפל בבעיית ההזעה בבית השחי אנו מציגים כאן מספר דרכי טיפול אשר נפרט עליהן בהמשך:

קרא עוד

מה זה הזעה בכפות הידיים

זיעה בכפות הידיים היא הצורה הנפוצה ביותר לאלו הסובלים מהזעת יתר. הזעה מוגזמת בכפות הידיים היא מצב קליני שבו מטופלים מתקשים בביצוע פעולות חברתיות ופונקציונליות יומיומיות.

קרא עוד

הזעה בכפות הרגליים

האם אתה מוטרד לעתים קרובות בשל הזעת יתר בכפות הרגליים? תופעה זו, למרות שאינה נראית לעין, מהווה מטרד הגורם אי נוחות, מבוכה ועשויי לזרז/ליצור פטרת בעור הרגליים.

קרא עוד

הרשמו לניוזלטר שלנו!

ותוכלו לקבל מדי חודש הצעות, המלצות ועדכונים

* שם מלא
* דוא"ל
סליחה, איקעה שגיאה. אנא נסו שוב.

הזעת יתר iDry Israel

טלפון:
077-8270039
כתבו לנו:
idryisrael@gmail.com
עשו לנו לייק: