על מנת שנוכל לטפל בבעיית ההזעה בבית השחי אנו מציגים כאן מספר דרכי טיפול אשר נפרט עליהן בהמשך:

• טיפול Miradry (מירהדריי) להזעה בבית השחי
• חולצה למניעת כתמי זיעה
• מגני זיעה לבית השחי
• ניתוח כריתת בלוטות זיעה בבתי השחי
• ניתוח שאיבת בלוטות זיעה בבית השחי
• הזרקת בוטולינום טוקסין (בוטוקס)
• אלומיניום כלוריד
• תרופות
• טיפול בעזרת זרם חשמלי
• דאודורנטים 
• ספיריאל קרם / רול און / ספריי

טיפול (מירה דריי) Miradry בהזעת יתר:

מירה דריי הוא פתרון בטוח, מוכח קליני, מאושר על ידי ה- FDA להפחתת זיעה בבית השחי באופן משמעותי. המכשיר ממיס את בלוטות הזיעה ללא ניתוח, זהו הליך אשר מבוצע במשרדו של רופא מומחה, עם אחוזי הצלחה מדהימים של מעל ל-90%. מכשיר ה"מירה דריי" מכיל אנרגיה אלקטרומגנטית הגורמת לבלימת בלוטות הזיעה בבית השחי. במהלך הטיפול מתחממת בלוטות הזיעה השוכנת בין שכבת העור לשכבת השומן. חימום זה ממיס, מאדה ומעלים את בלוטות הזיעה בעוד העור החיצוני ושכבות השומן והשריר הפנימיות אינן נפגעות. התוצאות הטיפול הן מיידיות ,מתמשכות ומאפשרת סוף סוף לסובלים מהזעה מוגברת בבית השחי, לחוות שינוי דרמטי באורח החייהם. המכשיר מטפל כרגע בהזעת יתר בבית השחי, אך לא באזורים אחרים בגוף כגון הזעת יתר בידיים או ברגליים. למידע נוסף לחץ כאן

חולצות למניעת כתמי זיעה מבית iDry ו- Thompson tee:

חולצה ייחודית המיוצרת בעזרת טכנולוגיית ההידרו-שילד. את חולצת הת'ומפסון ניתן ללבוש מתחת לכל חולצה רגילה וכך, נמנעים מסימני הזיעה. העיצוב החדשני משלב בין הנוחות של חולצות-תחתונות איכותיות לבין טכנולוגיית ההידרו-שילד החסינה בפני הזיעה. התוצאה היא חסימת זיעה מושלמת. החולצה מיוצרת בארה"ב ומסווגת על ידי ה- FDA כמוצר רפואי. החולצה המיוחדת מיוצרת בהתבסס על פטנט ייחוד, משלבת כותנה איכותית וחומרים מתקדמים ביותר ועמידים בפני מים. השילוב היחודי מאפשר חסימה מושלמת של כתמי זיעה על החולצה החיצונית וחשוב לא פחות, מאפשרים לחום וללחות הגוף להתנדף. למידע נוסף לחץ כאן

מגני זיעה לבית השחי iDry :

זהו מגן ייחודי לבגד, בעל כושר ספיגה גבוה, דק ונדבק ישירות ובצורה בלתי נראית לבגדים. בדר"כ ניתן למצוא אותם במידות שונות בהתאם לכמות הזיעה ולגודל אזור בית השחי. המגן בנוי משתי שכבות. בצדו האחד יש דבק המותאם לבגדים. צדו השני עשוי כותנה עדינה, המבטיחה מגע רך, נעים ונוח עם עור בית השחי. המגן מהווה מעין "מחסום" המונע מהזיעה להגיע אל החולצה, כך שהחולצה נשארת יבשה ונקייה ונמנעים ממצבים לא נעימים.
פתרון זה הינו יעיל, מתאים לרוב סוגי הבגדים והבדים ואינו גורם לתופעות לוואי. יחד עם זאת, זהו פתרון זמני אשר אינו גורם להפסקת ההזעה אלא רק מניעת המבוכה הנגרמת בעקבותיה. לחצו כאן לצפייה.

ניתוח כריתת בלוטות זיעה בבית השחי:

סוג הניתוח הראשון הוא ניתוח ה"סימפטקטומי" המנתק את הקשרים העצביים מבלוטות הזיעה וע"י כך מפחית את מידת פעילותן.
במשך שנים רבות, טיפול כירורגי מסוג זה היה הבחירה הנפוצה לטיפול בהזעת יתר בבית השחי. במהלך הניתוח תתבצע כריתה רחבה של עור בית השחי, עם או בלי הסרת רקמה תת עורית. הליך זה השאיר את המטופל עם צלקות גדולות ,ריפוי ממושך של הפצע ותנועה מוגבלת של הכתפיים והזרועות. 
לניתוח זה תופעות לוואי המוכרות כ- "הזעה מפצה", כלומר הופעת הזעת יתר באזורים אחרים בגוף, הופעת אדמומיות בגוף או בפנים ולעיתים החלשות של שרירים מסוימים וצניחת העפעף העליון. לאור כל הסיבות שלעיל, ניתוח זה פחות נפוץ כיום.

ניתוח שאיבת בלוטות זיעה בבית השחי:

סוג ניתוח זה מכוון לטיפול ישיר בבלוטות הזיעה. ניתוח מקובל זה נעשה בעולם מזה כ- 10 שנים.
בניתוח זה נעשה נקב בבית השחי שדרכו מוחדרת צינורית ובעזרתה נעשה גירוד ושאיבה של הבלוטות הזעירות הממוקמות ברקמה התת עורית.
הניתוח מבוצע בהרדמה כללית ונמשך כשעה.
יש להימנע מדיאודורנט ואנטיפרספירנט (מונע הזעה) למשך שבוע עד שבועיים בהתאם לקצב ההחלמה.
יש לציין שמטרת הניתוח היא להביא את המטופל לרמת הזעה נורמלית או נסבלת, ולא להפסיק את ההזעה באופן מוחלט.
שיעור ההצלחה של הניתוח עומד על כ- 90%. טווח המעקב אחר מטופלים שאצלם פחתה ההזעה עומד על כ – 4-5 שנים שבהן לא נצפתה חזרה של ההזעה.
היתרונות של שיטה זו הם חתכים קטנים מאוד, טראןמה פחותה לרקמה וזמן החלמה מהיר מאוד.

הזרקות של בוטולינום טוקסין (בוטוקס):

בוטולינום טוקסין (בוטוקס) הינו חומר אשר בפועל נעשה בו שימוש בתחומים רבים של הרפואה. השימוש הרפואי האחרון שלו הוא טיפול בהזעת יתר בבית השחי.
בוטוקס הוא נגזרת של הרעלן הקטלני בוטוליזם, אשר מיוצר על ידי Allergan. בוטוקס משמש רופאים רבים בתחומים קוסמטיים שונים וגם כדי למנוע הזעת יתר בבית השחי
בוטוקס פועל על ידי חסימת קצות העצבים, מה שמשתק את השרירים הקטנים הסמוכים לבלוטות הזיעה. פעולה זו גורמת להפסקת ההפרשה של הזיעה מעל פני העור. זריקות בוטוקס אשר מוחדרות לעור בצורה נכונה, בכל אזור מרובה הזעה, יעילות מעל כל צל של ספק, אך "זמן החיים" שלהן קצר יחסית, בטווח של 4-6 חודשים. בנוסף הזריקות כואבות יחסית והטיפולים יקרים. בדרך כלל יתבצעו זריקות חוזרות ונשנות פעמיים או שלוש פעמים בשנה. תופעות הלוואי של הזריקות הן מזעריות, אם בכלל. למידע נוסף לחץ כאן

אלומיניום כלוריד:

יונים של אלומיניום נמשכים לתוך התאים המרפדים את צינוריות בלוטת הזיעה. כאשר היונים נמשכים לתוך התאים, המים שבתאים באים במגע איתם. התאים מתחילים להתנפח מה שגורם לצינוריות הזיעה להיסגר וכך הזיעה לא משתחררת החוצה אל העור. בסופו של דבר, לאחר זמן מה ריכוז המים בתוך התאים מגיע לשיווי משקל. כאשר זה קורה, מים מתחילים לצאת מהתאים ע"י תהליך של אוסמוזה. הנפיחות יורדת, והזיעה יכולה לצאת החוצה אל העור.
עבור אנשים מסוימים זה עשוי לספק פתרון טוב לטיפול בהזעת יתר, אך עם זאת, מעל 50% מהחולים ידווחו שישנו צורך בטיפולים מתקדמים יותר על מנת לשלוט בתופעת הזעת היתר בבית השחי.
תופעת לוואי הקשורה לשימוש באלומיניום כלוריד הינה גירוי חמור של העור, אשר לעתים קרובות מחייבת הפסקת טיפול.

תרופות:

תרופות המונעות הזעת יתר בבית השחי מיועדות לחסום את העצבים המתחברים אל קצות העצבים הקטנים של בלוטות הזיעה. תרופות אלה כוללות anticholinergics, חוסמי בטא ו Benzodiazapines. תרופות אלו צריכות להילקח על בסיס קבוע על מנת שניתן יהיה למנוע הזעת יתר בבית השחי.
נטילת תרופות מסוג זה לאורך זמן, איננו מומלץ בשל תופעות הלוואי החמורות שלהן, כגון טישטוש, יובש בפה, יובש בעיניים, קושי במתן שתן ועוד. כמו כן, במקרים של הזעת יתר עשויים להידרש טיפולים מתקדמים יותר.

טיפול בעזרת זרם חשמלי:

טיפול בחשמל, נקרא גם איונטופורזיס (Iontophoresis). ישנם מכשירים העושים שימוש בזרמים חשמליים אשר מועברים אל העור על מנת לשבש את תפקוד בלוטות הזיעה ובכך למנוע הזעת יתר. השימוש חייב לחזור לעתים קרובות על מנת לקבל את התוצאות הרצויות ולא יכול להוות פתרון קבע להזעת יתר בבית השחי.

דאודורנטים:

ישנם כיום סוגי דאודורנטים רבים המכילים אלומיניום כלוריד אשר כמו שמוזכר לעיל, עשוי להיות יעיל במניעת הזעת יתר בבית השחי. זה נחשב המרכיב היעיל ביותר למניעת זיעה, אך רק לזמן מצומצם של כ-24 שעות ופחות. יש לוודא כי תוכן האלומיניום היא לפחות 10%, מינון גבוה יותר ממה שנמצא על רוב מוצרי הדלפק. דאודורנט עם מעל 15% בדרך כלל דורש מרשם, ויכול להוות סיכון – במיוחד לנשים בהריון.
דאודורנטים "טבעים" בדרך כלל עשוי להיות פחות מועילים כמו גם, דאודורנטים רגילים.

ספיריאל קרם / רול און / ספריי: 

ספיריאל קרם הינו תכשיר ייחודי המווסת את פעילות בלוטות הזיעה ומונע הזעה וריחות רעים. 
ניתן לשימוש בפנים, בית שחי, כפות ידיים, כפות רגליים ובשאר האזורים בגוף. הקרם הינו עמיד ואינו מכתים את הבגדים.
חשוב לציין כי המגע של הקרם על הגוף נעים במיוחד, הוא מווסת את ההזעה ולא מפסיק אותה לגמרי, כך שלא נגרמת תופעה של "הזעה מפצה" בעקבות השימוש בו.
בנוסף לקרם קיימים מוצרים נוספים מסדרת ספיריאל ובהם ספיריאל רול און וספיריאל ספריי.

נכתב ע"י Dr. Etty Nachshon, בתאריך 8/31/2014

לפרטים נוספים בקשר לטיפול בהזעת יתר בבית השחי

* שם מלא
דוא"ל
* טלפון
תודה על פניתך, נציגנו יחזור אליך בהקדם
סליחה, איקעה שגיאה. אנא מלאו כל הפרטים ונסו שנית.

מוצרים נלווים

מאמרים נוספים

דאודורנט – Deodorant

רוב הדאודורנטים בדרך כלל נועדו רק כדי לשלוט בריח, אבל סוגים מסוימים של דאודורנטים כוללים גם מרכיבים המסייעים למנוע הזעה

קרא עוד

מה זה Thompson Tee (חולצת iDry)?

חולצת הת'ומפסון הינה חולצה ייחודית למניעת כתמי ועיגולי זיעה באזור בית השחי

קרא עוד

בוטוקס להזעת יתר

בעת הטיפול בהזעת יתר הזרקת הבוטוקס פשוט חוסמת את העצבים בבית השחי שגורמים להזעת יתר ובכך מונעת הזעה באזור זה.

קרא עוד

בלוטות זיעה

הבלוטות הן מבנים צינוריים קטנים הנמצאים בתוך ומתחת לעור (ברקמה התת עורית). מטרתם היא לפרוק זיעה על ידי פתחים זעירים בשטח של העור.

קרא עוד

הרשמו לניוזלטר שלנו!

ותוכלו לקבל מדי חודש הצעות, המלצות ועדכונים

* שם מלא
* דוא"ל
סליחה, איקעה שגיאה. אנא נסו שוב.

הזעת יתר iDry Israel

טלפון:
077-8270039
כתבו לנו:
idryisrael@gmail.com
עשו לנו לייק: