זיעה בכפות הידיים (Hyperhidrosis Palmar) היא בעיה נפוצה מאוד, אצל רוב האנשים הסובלים מהזעת יתר.
Hyperhidrosis מופיעה בשתי צורות: אנשים עם hyperhidrosis כללי הסובלים מהזעת יתר בכל הגוף, ואנשים עם hyperhidrosis ממוקד המתבטא רק ​​בחלק מסוים של הגוף כמו כפות הידיים, כפות הרגליים או בית השחי.

 

זיעה בכפות הידיים היא הצורה הנפוצה ביותר לאלו הסובלים מהזעת יתר. הזעה מוגזמת בכפות הידיים היא מצב קליני שבו מטופלים מתקשים בביצוע פעולות חברתיות ופונקציונליות יומיומיות.מטופלים עם הזעת יד רבה מאוד הנמדדת על פי רמת הרטיבות, והשפעתה עליהם ברמת היום יום. כ 50% או יותר מהסובלים מהזעת יתר בידיים הגורם הוא גנטי. זיעה בכפות הידיים מתחילה בדרך כלל בשלב מוקדם בילדות ויכולה להגיע למצב חמור יותר לקראת שנות העשרה המאוחרות אל תוך הבגרות המוקדמת. ישנם גם מקרים נדירים יותר אשר נכתבו על הזעת יתר בידיים, לאחר פגיעה פיזית ברורה, או פגיעה בתוך חלל החזה או בכמה מקרים בגלל התחשמלות. מקרים אלה נדירים אך מצביעים על אפשרויות אחרות כגורם להזעת יתר.

 

אנשים עם בעיית זיעה בכפות הידיים לעיתים קרובות נמנעים מללחוץ ידיים לאנשים מהמבוכה. הזעה היא מנגנון אוטומטי הנשלט על ידי מערכת העצבים שלנו כדי לשמור על טמפרטורת הגוף. זיעה בכפות הידיים יכולה להיגרם עקב פעילות יתר של מערכת העצבים. אצל אנשים עם בעיה זו, משימות יומיומית פשוטות כמו לחיצת יד או מחוות אחרות כגון, הקלדה נהיגה וכו' הופכות להיות קשות עד בלתי אפשריות. תופעה זו אינה זמנית, אלא מלווה את האדם לאורך כל חייו ואף מחמירה עם השנים, תופעה זו תשפיע על חיי החברה שלו. זיעה בכפות הידיים יכולה להיגרם גם עקב מצבים רפואיים מסוימים, כמו גם גיל המעבר, השמנת יתר, והפרעות פסיכיאטריות.
להתייעצות עם רופא מומחה>>

המאמר עודכן לאחרונה בתאריך 8/31/2014

* שם מלא
דוא"ל
* טלפון
אני מאשר/ת כי תהיו רשאים לפנות אלי באמצעות דיוור פרסומי, אין באמור בכדי להוות הסכמה לביצוע עסקה כלשהי. אני רשאי/ת לחזור בי מהסכמתי זו בכל עת.
תודה על פניתך, נציגנו יחזור אליך בהקדם
סליחה, איקעה שגיאה. אנא מלאו כל הפרטים ונסו שנית.
מוצרים נלווים
מאמרים נוספים
הזעה בכפות הידים

הזעה בכפות הידיים

כאשר לומדים כיצד לרפא הזעה בכפות הידיים, חשוב להבין את הסיבות. להלן חלק מהגורמים או טריגרים של הזעה בידיים

קרא עוד

הזעה בכפות הרגליים

האם אתה מוטרד לעתים קרובות בשל הזעת יתר בכפות הרגליים? תופעה זו, למרות שאינה נראית לעין, מהווה מטרד הגורם אי נוחות, מבוכה ועשויי לזרז/ליצור פטרת בעור הרגליים.

קרא עוד

הזעה בכפות הרגליים – דרכי טיפול

ישנם טיפולים רבים להתמודדות עם זיעה בכפות הרגליים . באופן אידיאלי, רצוי לאבחן את הסיבההמדויקת ולטפל בבעיה בהתאם. עם זאת, זה לא תמיד כל כך קל.

קרא עוד

הזעת יתר בזמן לחץ, מתח וחרדה

הזיעה עלולה להופיע כאשר אנו מתוכננים לשאת נאום מול קהל, נמצאים בראיון עבודה, במהלך בחינה מלחיצה או קשה, כשאני עצבניים ולחוצים וכן באמצע פגישה חשובה.

קרא עוד

הרשמו לניוזלטר שלנו!

ותוכלו לקבל מדי חודש הצעות, המלצות ועדכונים

* שם מלא
* דוא"ל
סליחה, איקעה שגיאה. אנא נסו שוב.

אני מאשר/ת כי תהיו רשאים לפנות אלי באמצעות דיוור פרסומי (במיילים, מסרונים וכד') אין באמור בכדי להוות הסכמה לביצוע עסקה כלשהי. אני רשאי/ת לחזור בי מהסכמתי זו בכל עת.

האתר הזה מוגן על ידי reCAPTCHA Enterprise ו-Google מדיניות פרטיות ותנאי השימוש.

הזעת יתר iDry Israel

טלפון:
077-8270039
כתבו לנו:
[email protected]
עשו לנו לייק: