זיעה היא אמנם פעולה טבעית של הגוף, אך התפיסה החברתית לגביה אינה חיובית כל-כך. בחברה המערבית, זיעה נתפסת כסמל להזנחה, מבוכה וחוסר אסתטיקה – על אחת כמה וכמה כשמדובר בהזעת יתר. אנשים הסובלים מתופעת הזעת היתר, לא פעם מוצאים את עצמם במצוקה בשל הפרעה באורח החיים התקין, הכוללת מקלחות רבות והחלפה אינטנסיבית של חולצות במהלך היום, ובנוסף התמודדות עם שפשפות, גירוי לא נעים של העור ואף זיהומים. ההתמודדות עם הזעת יתר לא רק חולשת על פגיעה בשגרת היום, אלא גם עם השלכות חברתיות המשפיעות הן על חייהם המקצועיים והן על חייהם האישיים – החל מהימנעות מלחיצות ידיים עם קולגות, ועד הימנעות ממגע מיני. החדשות הטובות הן שהזעת יתר אינה גזרת גורל, והרפואה המתקדמת מציעה מגוון של פתרונות להפחתה משמעותית של הזיעה ונטרולה.

 

מהי הזעת יתר?

הזעה היא אחת הדרכים של הגוף לווסת את הטמפרטורה, לצנן את עצמו בסביבה חמה ולהתנקות מרעלים. לכן, זיעה היא פעולה טבעית וחשובה לגוף, ולא בכדי ישנן כ-4 מיליון בלוטות אשר פזורות בכל גופנו. ישנם שני סוגים של בלוטות זיעה – האחד הוא בלוטות אפוקרין, בלוטות ריח אשר נמצאות בעיקר בבתי השחי ובאזור פי הטבעת, והשני הוא בלוטות אקרין, האחראיות על הזיעה הנגרמת מחום.

להזעה יש מספר דרגות, כאשר הנמוכה בהן מעידה על הזעה נורמלית ונחוצה, והגבוהה בהן מעידה על הזעת יתר – מצב בו הזיעה מוגברת באופן משמעותי וגורמת להפרעה בתפקוד היומיומי. הסובלים מהזעת יתר אינם בעלי בלוטות זיעה עודפות, אלא הזעת יתר נגרמת בשל פעילות רבה וגירוי העצבים הזעירים ששולטים בבלוטות אלו.

הזעת יתר היא תופעה הפוקדת כ-3% מהאוכלוסייה וישנן בדיקות שניתן באמצעותן לקבוע אם קיימת התופעה, ולטפל בה בהתאם – מדידה כמותית של הפרשת זיעה, לדוגמא. אמנם אבחנה של הזעת יתר, נקבעת על פי האנמנזה הרפואית ורמת המצוקה התפקודית.

 

הזעת יתר כללית

תופעה זו יכולה להתרחש כתוצאה מסיבות שונות, כולל גורמים גנטיים, הפרעות הורמונליות, מצבים רפואיים כמו סוכרת או פעילות יתר של בלוטת התריס, ושימוש בתרופות מסוימות.

 

מהם הגורמים להזעת יתר?

הרפואה סבורה שיש כמה סיבות להזעת יתר, כאשר הרווחת בהן נוגעת לליקוי בתקשורת העוברת מהמוח למערכת הסימפתטית, האחראית על פעילותן של בלוטות הזיעה. כמו כן, חוקרים בתחום טוענים כי ישנו גורם תורשתי להזעת יתר, היות ש-25% מהסובלים מהתופעה, מדווחים על קרוב משפחה שסובל גם כן.  מעבר לכך, הסיבות הנוספות להזעת יתר מתייחסות לצריכת אלכוהול ועישון, משקל עודף, תזונה עשירה במאכלים המעודדים הזעה כמו בשר אדום או אוכל מעובד, פעילות יתר של בלוטת התריס, הפרה של האיזון ההורמונלי כמו היריון או תקופת גיל המעבר אצל נשים, ובפן הנפשי – מתח, חרדה והתרגשות רבה הם מצבים שמגבירים את הנטייה של בלוטות הזיעה לפעול.

 

מה בדבר הזעת יתר בלילה?

רבים מאיתנו מתעוררים מזיעים משנת לילה – אך אין הדבר מעיד על הזעת יתר. הזעת יתר היא מצב ספציפי שבו פעולת ההזעה הטבעית קורית באופן מוגבר ביותר וללא תלות בתנאי מזג האוויר או בפעילות מאומצת, שהאדם נמצא בהם. בדרך כלל הזעת יתר מורגשת באזורים נקודתיים בגוף – כפות הידיים וכפות הרגליים, בתי השחי, הפנים או אזור הישבן והמפשעות. במהלך הלילה, טמפרטורת הגוף משתנה ובדרך כלל יורדת, על-מנת להבטיח שינה עמוקה וטובה. אמנם לעיתים, הזעת יתר בלילה יכולה להיגרם בשל חלומות אינטנסיביים או שהיא יכולה לעיתים להעיד על בעיה אחרת המצריכה בדיקה מעמיקה יותר, כמו מחלות אוטואימוניות שבהן הגוף תוקף את עצמו.

 

מהם הפתרונות להזעת יתר?

היתרונות של הרפואה החדשנית והטכנולוגיה המתקדמת, באים לידי ביטוי בעיקר בתחום הרפואה – וכיום, ישנן שיטות יעילות וטובות להתמודד עם תופעת הזעת היתר. השוק בתחום הרלוונטי, מציע מגוון עשיר של פתרונות הן טיפוליים והן זמינים להזעת יתר. בין השיטות הזמינות, ישנם מוצרים ותכשירים ייעודיים שהוכיחו את יעילותם בהפחתת הזיעה ובסיוע למנוע היווצרות של עיגולי זיעה. אחד המוצרים המובילים הוא חולצת iDry – חולצה ייחודית שנלבשת מתחת לחולצה הרגילה, ומהווה שכבה מבודדת מפני הזיעה תוך עידוד הפעולה הטבעית של העור לנדף זיעה. מוצר נוסף שקיים עבור הזעת יתר, הם מגני זיעה מיוחדים לבתי השחי, אשר נדבקים על הבגד בצורה מיטיבה ובלתי נראית לעין, וסופגים את הזיעה תוך שהם מקנים מגע רך, נעים ונוח עם עור בית השחי. כמו כן, בעולם התכשירים קיימים דאודורנטים וקרמים שמסייעים לטשטוש הזיעה וריחות לא נעימים, אך ישנה סדרת ה״ספיריאל״ שמעמידה קו מוצרים ייעודיים לתופעת הזעת היתר. מבין המוצרים שהסדרה מציעה, קיים ספיריאל קרם שמווסת את פעילות בלוטות הזיעה ומונע הזעה באופן עמיד וממושך, ללא הזעה מפצה. הקרם ניתן לשימוש בפנים, בתי השחי, כפות הידיים, כפות הרגליים ובשאר האזורים בגוף, והוא לא מעתים את הבגדים.

 

מהו הטיפול המומלץ ביותר לטווח ארוך בהזעת יתר?

לצד הפתרונות הזמניים להזעת יתר, ישנן שיטות רפואיות מוצלחות ביותר לטיפול שורשי בתופעה. אם בעבר היה נהוג יותר לבצע פרוצדורות כירורגיות אשר כוללות ניתוח חודרני להסרה או שאיבה של בלוטות הזיעה, ולרוב לוו בתופעות לוואי מסובכות והחלמה לא פשוטה, כיום ישנן שיטות שאינן פולשניות ואינן כרוכות בכאב, לטיפול יעיל ובטוח בהזעת יתר. אחת מהשיטות היא שימוש במכשיר חשמלי, ה-Iontophoresis, שמעביר יונים אל הגוף באמצעות מים ומפחית את פעילות בלוטות הזיעה באזור המטופל – בכפות הידיים והרגליים. ממחקר שנעשה על הטיפול במכשיר, נמצא ש-80% מהמטופלים שמתמידים בטיפול בצורה נכונה ומקפידים לחדשו, חשים שיפור ניכר ברמות ההזעה בכפות הידיים והרגליים. טיפול נוסף שנמצא כיעיל ומאושר על-ידי ה-FDA, הוא בוטוקס. באמצעות הזרקתו לאזורים המטופלים ובמיוחד באזור בתי השחי, הוא מונע הזעת יתר על ידי חסימת האיתותים הכימיים המגיעים ממערכת העצבים לבלוטות הזיעה. הטיפול בבוטוקס עוזר לאורך 6-8 חודשים, לאחריהם נדרש טיפול נוסף כדי לשמר את התוצאות. הטיפול החדשני ביותר להזעת היתר, הוא שימוש במכשיר המירה דריי – טכנולוגיה מהפכנית שממיסה את בלוטות הזיעה בבתי השחי, באמצעות אנרגיית חום. הטיפול במירה דריי אינו פולשני או כרוך בכאב, הוא מטפל בהזעה לצמיתות ונעשה בשני מפגשים האורכים כשעה, מה שהופך אותו למבוקש ופופולרי בתחום. כמו כן, ההחלמה מהטיפול היא מהירה ולא גורמת להפרעה בשגרת החיים התקינה של המטופל.

טיפולים

miraDry

miraDry הוא מכשיר רפואי ייחודי, ראשון מסוגו בעולם, בטוח ומוכח קלינית, שהוכרז כתחליף יעיל לזריקות הבוטוקס ולניתוח שאיבת בלוטות הזיעה. הטיפול במכשיר נטול כאב, ובסיומו ניתן לחזור לשגרת היומיום.

קרא עוד

Dermadry

Dalmadry הוא מכשיר ביתי לטיפול בהזעת יתר בכפות הידיים הרגליים ובית השחי. זוהי פריצת דרך ייחודית המבוססת על טכנולוגיה ותיקה ומאפשרת לטפל בהזעה בקלות, ביעילות ובאחוזי שביעות רצון גבוהים במיוחד.

קרא עוד

בקרב נשים

טיפול בהזרקת בוטוקס הוא אחד הפתרונות העיקריים והוותיקים להזעת יתר. הטיפול מבוצע בהזרקה מקומית לאזור המזיע, לאחר מריחת משחת אלחוש ובאמצעות מחט זעירה. הטיפול הינו יעיל, בטוח לחלוטין ופשוט מאוד.

קרא עוד

מאמרים

כיצד להעלים זיעה?

אם סיימתם זה עתה ריצת חצי מרתון ואתם רטובים לגמרי מזיעה ובדרך למקלחת טובה, אין לכם מן הסתם בעיה עם זה. אתם לא מתכננים לעשות בין לבין איזו פגישה חשובה ולא אמורים לשבת ליד אנשים, אבל עם זיעה בשגרה זה כב

קרא עוד

כיצד תדעו שאתם סובלים מזיעה קרה?

כולנו מזיעים בימים חמים במיוחד או כשאנחנו מבצעים פעילות גופנית מאומצת. אך אחוז בלתי מבוטל מהאוכלוסייה סובל גם ממצבים של "זיעה קרה", הידועה במינוח המקצועי – הזעת יתר פתאומית.

קרא עוד

כיצד עובדת חולצה מנדפת זיעה?

הזעה היא אמנם תהליך טבעי וחשוב של הגוף, אך היא גם נוטה להציק לנו כשאנחנו מזיעים יותר מדי, ולהתאפיין בהשפעות סביבתיות פחות נעימות ורצויות דוגמת ריחות חזקים ובלתי נעימים, כתמי הזעה בחולצה ועוד.

קרא עוד

עשרת הדיברות לסובלים מהזעת יתר

עשר עצות מרכזיות עבור הסובלים מהזעת יתר, אותן כדאי מאוד לאמץ במידה ואתם מעוניינים להתמודד עם מצב זה באופן היעיל ביותר.

קרא עוד

הזעת יתר – מידע ודרכי טיפול

הזעה היא אחת הדרכים לווסת את טמפרטורת הגוף שלנו – אידוי של הזיעה היא דרכו של הגוף להגן עליו מפני סביבה חמה

קרא עוד

מהי הזעת יתר?

כולנו מזיעים וטוב שכך. אנחנו משחררים רעלים דרך הזיעה, מסייעים לגוף להתנקות ובעיקר, מקררים אותו באמצעות הזיעה. הזיעה חשובה לבריאותו של האדם גם אם היא לא נעימה ונוחה, אבל יש מקרים בהם היא מוגזמת. מעבר ל

קרא עוד

טיפולים להזעת יתר

כולנו מזיעים. אנחנו צריכים את הזיעה כדי לשרוד, כדי לנקות את הגוף מרעלים וכדי לאפשר לו להמשיך ולחיות כמה שיותר נקי. זיעה היא דבר לא נעים אבל היא חשובה, וכל עוד היא פרופורציונאלית הכל בסדר. מה זה אומר פ

קרא עוד

הזעת יתר בזמן לחץ, מתח וחרדה

הזיעה עלולה להופיע כאשר אנו מתוכננים לשאת נאום מול קהל, נמצאים בראיון עבודה, במהלך בחינה מלחיצה או קשה, כשאני עצבניים ולחוצים וכן באמצע פגישה חשובה.

קרא עוד

הזעה בחתונות

הערב הזה, שכל כך חיכיתם לו, לא יכול להיות מושלם אם "עיגולי זיעה" יתחילו להופיע על החולצה שבחרת ללבוש

קרא עוד

ההבדלים בין חולצה מנדפת זיעה לחולצה סופגת זיעה

מהי חולצה מנדפת זיעה?

קרא עוד

גופיות לזיעה

הגופיות הלבנות נוטות להתבלות תוך פרק זמן קצר יחסית והופכות ללא נעימות על הגוף, מוכתמות ומשנות את גודלן וצורתן

קרא עוד

דאודורנט – Deodorant

רוב הדאודורנטים בדרך כלל נועדו רק כדי לשלוט בריח, אבל סוגים מסוימים של דאודורנטים כוללים גם מרכיבים המסייעים למנוע הזעה

קרא עוד

איך להתכונן לראיון עבודה

על מנת שתוכלו להרגיש הכי בנוח שאפשר, להתנועע בחופשיות ולהרגיש ביטחון אנו ממליצים על חולצות למניעת כתמי זיעה מבית iDry

קרא עוד

תסמונת המעי הרגיז

הגורמים לתסמונת המעי הרגיז אינו ידוע, והסיבה להופעת התסמינים השונים נשארת בגדר תעלומה. קיימים מספר גורמים שמובילים להתפתחות התסמונת.

קרא עוד

תסמונת המעי הרגיז - דרכי טיפול

אנו נציג כאן מספר דרכי טיפול לתסמונת המעי הרגיז אשר נרחיב עליהם בהמשך

קרא עוד

מה זה Thompson Tee (חולצת iDry)?

חולצת הת'ומפסון הינה חולצה ייחודית למניעת כתמי ועיגולי זיעה באזור בית השחי

קרא עוד

עוד על זיעה בבית השחי

בית שחי מיוזע, הזעה מוגברת, סימני רטיבות… לא משנה איך תרצו לקרוא לזה, דעו שאתם לא לבד. כולנו מזיעים. למעשה, אחד מכל ארבעה גברים חושש מהזעה מוגברת בבית השחי

קרא עוד

סוף לזיעה

חדשות טובות! מהיום ניתן לשים סוף לזיעה ו/או למנוע את המבוכה הנגרמת בעקבותיה. טיפולים ומוצרים יעילים במיוחד להזעה מוגברת זמינים כיום וכל אחד ואחת יכולים ליהנות מהם.

קרא עוד

בוטוקס להזעת יתר

בעת הטיפול בהזעת יתר הזרקת הבוטוקס פשוט חוסמת את העצבים בבית השחי שגורמים להזעת יתר ובכך מונעת הזעה באזור זה.

קרא עוד

גזים בבטן

גזים בבטן הם מצב מביך ולא נעים, אשר עלול להפריע ברגעים החשובים ביותר. זוהי תופעה נורמלית לחלוטין, אך תופעות אלו פוגעות בצורה משמעותית באיכות החיים ועלולות לעיתים לגרום לאי נוחות

קרא עוד

תחתונים

כידוע, תחתונים זהו מצרך בסיסי אשר כמעט כל גבר וכל אישה לובשים מדי יום. כיום ניתן למצוא תחתונים במספר רב של דגמים, גוונים וסוגים. עבור הגברים תחתוני הבוקסר הם הנפוצים ביותר בעולם המערבי.

קרא עוד

בלוטות זיעה

הבלוטות הן מבנים צינוריים קטנים הנמצאים בתוך ומתחת לעור (ברקמה התת עורית). מטרתם היא לפרוק זיעה על ידי פתחים זעירים בשטח של העור.

קרא עוד

הזעת יתר - טיפול בגלים אלקטרו מגנטיים

הגיע לרשותנו מכשיר טיפולי חדש אשר מיועד להתמודד עם הזעת היתר בכל חלקי הגוף! המכשיר עובד על גלים אלקטרו מגנטים, הוא פועל ללא קרינה, ללא כאבים וללא תופעות לוואי.

קרא עוד

טיפול בהזעת יתר

אם אתם סובלים מהזעת יתר, אתם עשויים להרגיש כאילו כבר ניסיתם הכל. ייתכן שאפילו קצת איבדתם תקווה. גם אם אתם מרגישים ככה, בבקשה קחו את הזמן לקרוא את המידע שלנו על כל הטיפולים הרפואיים הקיימים כיום

קרא עוד

הקשר בין תזונה לזיעה

חשבתם פעם האם יש השפעה למזון שאנו צורכים על כמות הזיעה שלנו?

קרא עוד
בלטת התריס והזעת יתר

תפקיד בלטת התריס וכיצד היא יכולה להוביל להזעת יתר

רבנו מכירים באופן כללי בלבד את השם "בלוטת התריס" ויודעים כי מדובר בבלוטה חשובה כלשהי הנמצאת בגופנו, אך לא הרבה מעבר לכך.

קרא עוד
רופאת עור

כיצד למצוא רופא לטיפול בהזעת יתר באזור שלך

הרופא המתאים יכול להכווין אתכם אל הפתרונות המתאימים, ולסייע לכם להתמודד בצורה אפקטיבית עם הבעיה

קרא עוד

אנטי-פרספירנט מול דיאודורנט: מהם ההבדלים ומה הכי טוב עבורנו?

רוב האנשים לא מבדילים בין אנטיפרספירנט ודיאודורנט. רבים חושבים שמדובר באותו הדבר בדיוק אך למעשה אין זה כך. מהם ההבדלים בין השניים, איך כדאי להשתמש בהם כדי להימנע מריחות לא נעימים ומה נכון ומה לא נכון

קרא עוד

הזעת יתר בכל הגוף: כל הפרטים

הזעת יתר בכל הגוף היא בעיה רפואית אשר מוגדרת כהזעה חריגה שלא קשורה לביצוע פעילות גופנית כלשהי או לחום. האדם שסובל מהזעת יתר יזיע בצורה רצינית מאוד, דבר אשר יכול לגרום לו לאי נוחות רבה שכן, הזיעה תיספג

קרא עוד
מהן בלוטות זיעה

מהן בלוטות זיעה?

בלוטות זיעה הן בלוטות שאחראיות על ההפרשה של זיעה בגוף האדם. מדובר על בלוטות קטנות שממוקמות בכל הגוף מלבד אברי המין ואזור השפתיים, מתחת לשכבת הדרמיס שבעור. יש להן תפקיד חשוב שכן הן פועלות לצורך וויסות

קרא עוד

הזעת יתר אצל ילדים קטנים

להזעה יש תפקיד חשוב ביותר. היא מסייעת לווסת את חום הגוף שלנו, היא שומרת על הלחות של העור וכן היא מאזנת את המלחים שבגוף. יחד עם זאת, לעיתים יש שיבוש כלשהו המתרחש במערכת ההזעה והתופעה שעלולה להיווצר היא

קרא עוד

זיעה קרה אצל תינוקות

כאשר אתם הורים לתינוקות רכים, אתם נוטים לדאוג מכל מיני תסמונות, אשר חלקן תקינות, אך ישנן חלק מתסמונות שחייבים לתת להן תשומת לב מידית. לדוגמא זיעה קרה אצל תינוקות. היא תופעה טבעית, אך יש להיות עם האצבע

קרא עוד

זיעה קרה אחרי חום - ההסבר המלא על התופעה

התופעה נפוצה במיוחד לאחר תרגילי כושר אינטנסיביים, מחלות, צריכת אלכוהול או בעת חשיפה לטמפרטורות גבוהות. במקרים מסוג זה, הגוף מנסה להוריד את הטמפרטורה על ידי הגברת הזיעה באזורים שונים.

קרא עוד

הרשמו לניוזלטר שלנו!

ותוכלו לקבל מדי חודש הצעות, המלצות ועדכונים

* שם מלא
* דוא"ל
סליחה, איקעה שגיאה. אנא נסו שוב.

אני מאשר/ת כי תהיו רשאים לפנות אלי באמצעות דיוור פרסומי (במיילים, מסרונים וכד') אין באמור בכדי להוות הסכמה לביצוע עסקה כלשהי. אני רשאי/ת לחזור בי מהסכמתי זו בכל עת.

האתר הזה מוגן על ידי reCAPTCHA Enterprise ו-Google מדיניות פרטיות ותנאי השימוש.

הזעת יתר iDry Israel

טלפון:
077-8270039
כתבו לנו:
[email protected]
עשו לנו לייק: