הן מבנים צינוריים קטנים הנמצאים בתוך ומתחת לעור (ברקמה התת עורית). מטרתם היא לפרוק זיעה על ידי פתחים זעירים בשטח של העור.

 

בלוטות זיעה בבית השחי Eccrine

בעור יש שני סוגים עיקריים של בלוטות זיעה: בלוטת זיעת eccrine, הנשלטת על ידי מערכת עצבים הסימפתטית, המווסתת את טמפרטורת גוף. כאשר הטמפרטורה הפנימית עולה, בלוטות eccrine מפרישות מים אל פני העור. אם בלוטות eccrine בבית השחי הן יתר פעילות בגוף (כמו בסוסים, דובים, ובני אדם) הן יפרישו יותר נוזלים אל פני השטח. בבעלי חיים אחרים (כלבים, חתולים, בקר, כבשים), הם פעילים רק בכריות הכפות או בשולי השפה ועלולים לא להופיע לחלוטין על שאר הגוף; בעלי חיים כאלה לעתים קרובות תלויים במערכת הנשימה לבקרת טמפרטורה יעילה. יונקים קטנים יותר, כגון מכרסמים, לא יכולים לסבול התייבשות ולכן אין להם בלוטות eccrine בכלל.

 

בלוטות זיעה בבית השחי Apocrine

בלוטות זיעה apocrine, אשר בדרך כלל ממקומות באזורים אשר עשירים בזקיקי שיער, הבלוטה מפרישה זיעת שומן. ההפרשה נגרמת בדרך כלל נגרמת על ידי מתח נפשי,החיידקים אשר ממקומים על העור הופכים את חומצות השומן לריחניות. הבלוטות אינן פעילות עד שהן מגורות על ידי שינויים הורמונליים בגיל התבגרות. ביונקים אחרים, בלוטות apocrine בבית השחי רבות יותר.

 

בלוטות לימפה בבית השחי

לגוף ישנן כ -20 עד 30 בלוטות לימפה בבית השחי. בלוטות לימפה אלה אחראיות לניקוז לימפה מהחזה והסביבה, האזורים כוללים את הצוואר, הזרועות, ואזור בית השחי. הם גדולים ומסודרים לחמש קבוצות: החלק האחורי של בית השחי, החלק הקדמי של בית השחי, חזה קדמי, זרוע (לרוחב), ובלוטות לימפה מרכזיות. בלוטות הלימפה המרכזיות בבית השחי ממוקמות בתוך רקמת השומן ליד הבסיס של בית השחי. סרטן השד מתפתח כגוש בשד, אך לעתים קרובות מתפשט לבלוטות הלימפה בבית השחי.

המאמר עודכן לאחרונה בתאריך 2/5/2015

לפרטים נוספים בקשר לטיפול בהזעה

* שם מלא
דוא"ל
* טלפון
אני מאשר/ת כי תהיו רשאים לפנות אלי באמצעות דיוור פרסומי, אין באמור בכדי להוות הסכמה לביצוע עסקה כלשהי. אני רשאי/ת לחזור בי מהסכמתי זו בכל עת.
תודה על פניתך, נציגנו יחזור אליך בהקדם
סליחה, איקעה שגיאה. אנא מלאו כל הפרטים ונסו שנית.
מוצרים נלווים
מאמרים נוספים
טיפול באמצעות מכשיר miraDry

טיפול במכשיר מירה דריי

מירה דריי (miraDry) הוא מכשיר חדשני, ראשון מסוגו בעולם המשמש כפתרון לא פולשני, בטוח ויעיל לטיפול בבעיות של הזעת יתר בבית השחי.

קרא עוד

הזעת יתר בבית השחי

על מנת שנוכל לטפל בבעיית ההזעה בבית השחי אנו מציגים כאן מספר דרכי טיפול אשר נפרט עליהן בהמשך:

קרא עוד

miraDry עדויות

כאן תוכלו לקרוא ולהתרשם מעדויות של אנשים אשר עברו את הטיפול ב miraDry

קרא עוד

הרשמו לניוזלטר שלנו!

ותוכלו לקבל מדי חודש הצעות, המלצות ועדכונים

* שם מלא
* דוא"ל
סליחה, איקעה שגיאה. אנא נסו שוב.

אני מאשר/ת כי תהיו רשאים לפנות אלי באמצעות דיוור פרסומי (במיילים, מסרונים וכד') אין באמור בכדי להוות הסכמה לביצוע עסקה כלשהי. אני רשאי/ת לחזור בי מהסכמתי זו בכל עת.

האתר הזה מוגן על ידי reCAPTCHA Enterprise ו-Google מדיניות פרטיות ותנאי השימוש.

הזעת יתר iDry Israel

טלפון:
077-8270039
כתבו לנו:
[email protected]
עשו לנו לייק: