זיעה קרה אצל תינוקות

זיעה קרה אצל תינוקות - מדוע חשוב לטפל בהקדם?

כאשר אתם הורים לתינוקות רכים, אתם נוטים לדאוג מכל מיני תסמונות, אשר חלקן תקינות, אך ישנן חלק מתסמונות שחייבים לתת להן תשומת לב מידית. לדוגמא זיעה קרה אצל תינוקות. היא תופעה טבעית, אך יש להיות עם האצבע על הדוופק, כאשר מדובר בהזעת יתר. יש לדעת, כי תינוקות מזיעים הרבה, במיוחד כאשר ם נמצאים בשלב העמוק בשינה, אפילו יותר מאנשים מבוגרים. כאשר ישנה טמפרטורה גבוהה בסביבת התינוק, מן הסתם הוא יזיע יותר ולכן, יש להתייעץ עם רופא הילדים לגבי הטמפרטורה הידיאלית לתינוק וכן לשים לב שאין הוא לובש יותר מדי בגדים חמים.

האם זיעה קרה על ראש התינוק אמורה להדאיג אתכם?

התשובה היא שלא, היות וזיעה על ראש התינוק בעת שנתם, היא תופעה די שכיחה ונגרמת  מגורמים שונים.  אם שמעתם על תופעת זיעה קרה אצל תינוקות, הכוונה היא לזיעת יתר. לעיתים תופעה זו עשויה לסמן על בעיות שונות כגון סוכרת, בעיה בבלוטות התריס ושאר בעיות גנטיות.תסמינים שיש לשים להם לב במיוחד הם:

1. עייפות מוגברת

2. נטייה לצמאון

3. התייבשות

יש לעקוב אחר התינוק, היות ולעיתים מדובר בבעיה בריאותית, במיוחד בתינוקות שסובלים מדום נשימה, או פגם בלב, כאשר אלה נוטים להזיע יתר על המידה. כאשר נשימת התינוק כבדה, הוא יזיע יותר ויש לשים לכך לב. במידה ושמתם לב כי תינוקכם מזיע באזור הראש, שימו לב לשאר האזורים בגופו, אם גם שם קיימת הזעת יתר, כמו אזור הידיים והרגליים.

בררו אצל רופא ילדים מה הטיפול בזיעת יתר בתינוקות

ישנם סוגים שונים ש טיפולים במצב של זיעה קרה אצל תינוקות, אך על הרופא לבדוק לעומק מה הגורם לכך. אם מדובר בזיעה מקומית, עליכם לטפל בכך אופן מידי, כך שהבעיה לא תגבר ותלווה אי נעימות מצד ילדיכם כאשר הוא יגדל. הזעה זו, תשפיע על התינוק להתפתחותו התקינה ולכן, עליכם לטפל בתופעה זו מיד. לדוגמא, ינוקות מזיעים בשינה, כך שהזעת יתר עשויה לפגום בשנתם ושינה טובה בקרב תינוקות חשובה יותר אפילו מהמזון שהם אוכלים. על פי  מחקרים שונים בעולם, הזעת יתר בקרב תינוקות, גורמת להתפתחות איטית יותר, בהשוואה לתינוקות שאינם סובלים מתופעה זו.

טיפול הומואופאתי לזיעה קרה בתינוקות

שימוש בצמחי מרפא עדיף על טיפול תרופתי, במיוחד אצל תינוקות. ניתן להשתמש בעשבי מרפא, תזונה נכונה ואפילו דיקור סיני עדין, נמצא יעיל בטיפול בקרב תינוקות שנוטים לסבול מהזעת יתר. צמחי מרפא ייחודיים, מסייעים בקירור הגוף ובסיוע  לאיזטון בלוטות הזיעה. גם שתייה של תה קמומיל מסייעת לתינוקות בהפחת הזיעה. יש למצוא רופא המתמחה גם  בטיפול הומואופאטי בתינוקות  לפני החלת הטיפול, יש לעקוב על הזעת היתר בתינוקכם, אך רק אם היא ממשכת, יש לשקול את הטיפולים השונים.

עד סיבות שגורמות לזיעה בקרה בקרב תינוקות

תינוקות בוכים הרבה מה שגורם להם להתאמץ ולהזיע, מערכת ויסות החום עדיין אינה מפוחחת אצל תינוקות. תינוקות שחשים רעב בוכים ובכי ממושך יגרום להם לזיעה קרה.  גם תגובה של פחד או חרדה, גורמת לתינוקות רבים לזיעה קרה. ישנם מצבים רפואיים שונים אשר בגלל התינוק מגיב בייצור של זיעה קרה  בגופו, כמו זיהום, ירידה ברמת הסוכר בדם, או  בעיה נוירולוגית אחרת, מה שמצריך פניה מידית לרופא הילדים.

כמה טיפים יעילים למניעת זיעה קרה אצל התינוק

ישנם טיפים יעילים שיכולים למנוע זיעה קרה אצל תינוקות למשל, יש להלביש את התינוק בבגדי כותנה נושמים, מה שיאפשר לזיעה להתנדף מגופו אם מדובר בימים חמים, הקפידו להדליק את מזגן, כך שהתינוק יחוש נוח ונעים יותר ולא יזיע. שימו לב כי התינוק ישתה מספיק נוזלים, מה שימנע ממנו התייבשות. במידה ולאחר שניסיתם את כל הטיפים הללו ותינוקכם, עדיין סובל  מהזעת יתר, פנו לטיפול מקצועי אצל רופא ילדים שמתמחה בתופעה זו.

מהן התופעות שעשויות להדאיג אתכם?

לרוב אין סיבה לדאגה, אלא אם כן אתם מבחינים בופעות הבאות:

1. תינוקכם מזיע גם מזג אוויר קר

2. הזעה שמלווה בחוםוצמרמורות

3. חוסר תיאבון

4. ירידה במשקל

5. התינוק חיוור

6. הופעת אדמומית בעור

7. התינוק עצבני

כיצד מטפלים זיעה קרה בקרב תינוקות?

ישנם כמה סוגי טיפולים לתינוקות אשר סובלים מהזעת יתר. קיים ניתוח לטיפול בבלוטות הזיעה. אם מדובר בהזעה מקומית, יש לטפל  בה כבר מרגע שהיא מתגלה, מה שימנע אי נעימויות וחוסר נוחות כאשר התינוק יתגבר ויהיה חברה של ילדים בגילו. הניתוח הוא די פשוט, כאשר הרפא הכירורג, מנתח אמצעות שיטה טורקוסקופית הכוונ היא לניתוח שאינו פולשני כן המכשור שנעזרים בו בעת הניתוח הוא זעיר ומחובר למצלמה. הרופא יתח סדק בעור התינוק באזור של בתי השחי. כל הליך הניתוח מלווה במצלמה, כאשר הניתוח אורך קצת יותר משעה והתוצאות הן מידיות. 

לסיכום

הזעת יתר בתינוקות, היא תופעה שעשויה להיעלם עם הזמן ואפילו תוך תקופה קצרה. יש לעקוב אחר הוראות הרופא בדבר טיפול בתינוק הסובל מזיעה קרה. 

המאמר עודכן לאחרונה בתאריך 4/10/2024

* שם מלא
דוא"ל
* טלפון
אני מאשר/ת כי תהיו רשאים לפנות אלי באמצעות דיוור פרסומי, אין באמור בכדי להוות הסכמה לביצוע עסקה כלשהי. אני רשאי/ת לחזור בי מהסכמתי זו בכל עת.
תודה על פניתך, נציגנו יחזור אליך בהקדם
סליחה, איקעה שגיאה. אנא מלאו כל הפרטים ונסו שנית.
מאמרים נוספים

כיצד תדעו שאתם סובלים מזיעה קרה?

כולנו מזיעים בימים חמים במיוחד או כשאנחנו מבצעים פעילות גופנית מאומצת. אך אחוז בלתי מבוטל מהאוכלוסייה סובל גם ממצבים של "זיעה קרה", הידועה במינוח המקצועי – הזעת יתר פתאומית.

קרא עוד

זיעה קרה

יעה קרה מגיעה כאשר הגוף נמצא במצב של "סטרס" מסוים. תגובה זו נקראת תגובת "הילחם או ברח" . חשוב מאוד להכיר בזיעה קרה משום שהיא יכולה להיות סימן לפגיעה או מחלה מסוימת.

קרא עוד

הזעת יתר אצל ילדים קטנים

להזעה יש תפקיד חשוב ביותר. היא מסייעת לווסת את חום הגוף שלנו, היא שומרת על הלחות של העור וכן היא מאזנת את המלחים שבגוף. יחד עם זאת, לעיתים יש שיבוש כלשהו המתרחש במערכת ההזעה והתופעה שעלולה להיווצר היא

קרא עוד

הרשמו לניוזלטר שלנו!

ותוכלו לקבל מדי חודש הצעות, המלצות ועדכונים

* שם מלא
* דוא"ל
סליחה, איקעה שגיאה. אנא נסו שוב.

אני מאשר/ת כי תהיו רשאים לפנות אלי באמצעות דיוור פרסומי (במיילים, מסרונים וכד') אין באמור בכדי להוות הסכמה לביצוע עסקה כלשהי. אני רשאי/ת לחזור בי מהסכמתי זו בכל עת.

האתר הזה מוגן על ידי reCAPTCHA Enterprise ו-Google מדיניות פרטיות ותנאי השימוש.

הזעת יתר iDry Israel

טלפון:
077-8270039
כתבו לנו:
[email protected]
עשו לנו לייק: