דאודורנט לכפות הרגליים

אינספור אנשים סובלים מבעיות של הזעות יתר במקומות שונים בגוף. אחד מסוגי המקרים הנפוצים ביותר הוא של הזעת יתר בכפות הרגליים, העשויה להיגרם כתוצאה ממספר סיבות שונות. חשוב להכיר כי מדובר בתופעה מוכרת ומובנת, לה קיימים גם טיפולים יעילים רבים

 

מהם הגורמים העיקריים להזעת יתר בכפות הרגליים? האם וכיצד מצב זה קשור להזעת יתר במקומות אחרים בגוף? ומהן דרכי הטיפול המומלצות והאפקטיביות ביותר שכדאי להכיר?

 

גורמים עיקריים להזעת יתר בכפות הרגליים

הזעת יתר באזורים שונים בגוף, ובפרט באזור כפות הרגליים, עשויה לנבוע מגורמים רבים ושונים. עם זאת, מרבית המקרים נגרמים עקב אחד מהגורמים העיקריים והנפוצים, אותם נציין ראשונים. בכל אופן, במצבים קיצוניים או כאשר הבעיה אינה נפתרת לאחר כמה ניסיונות בדרכי הטיפול העיקריים שיוזכרו בהמשך, ניתן ומומלץ לפנות להתייעצות אצל רופא המתמחה בתחום.

 

ברבים מן המקרים של אנשים הסובלים מהזעת יתר בכפות הרגליים מדובר בסימפטום של הזעת יתר כללית בכל הגוף, וזו עשויה לנבוע מכמה סיבות עיקריות דוגמת פעילות יתר של בלוטת התריס, סכרת, הגעה לגיל המעבר, חרדה או מצב נפשי קיצוני אחר הגורם להזעת יתר וכד'. כאמור, במידה ואינכם מצליחים להסביר את הזעת היתר בדרכים אחרות, כדאי לגשת לרופא ולבדוק כי לא מדובר בבעיה מערכתית זו או אחרת דוגמת אלו שהוזכרו כאן. בעיות אלו הן לפעמים גם גנטיות (תורשתיות), ובמקרים אלו אבחון מדויק צריך להיעשות באמצעות הבדיקות המתאימות, אליהן יפנה אתכם כאמור הרופא.

גורם נוסף וקשור להזעת יתר ברגליים הוא שימוש בנעליים וגרביים סגורות, עבות ואטומות יחסית. בפרט במקרה בו משתמשים בנעליים סגורות ולא מאווררות באופן יומיומי, וכאשר מבצעים פעילות גופנית עם גרביים עבות שאינן נושמות. במצבים אלו הזיעה מצטברת ואינה מתנדפת, וגורמת להזעת יתר. כמו כן, במידה והגרביים עשויות מבד עבה שאינו סופג, הזיעה כאמור מצטברת ואינה מאפשרת לעור להתאוורר.

במקרים מסוימים גם שינויים הורמונליים עשויים להיות אחראיים להזעת יתר בכפות הרגליים. אלו עשויים לנבוע מגורמים שונים. למשל – היריון, גיל המעבר והבלות, גיל ההתבגרות וכיוצ"ב.

במקרים נדירים יותר בעיות במבנה כף הרגל עצמה, כמו גם מחלות או טראומות כלשהן שנגרמו לגוף (למשל כתוצאה מתאונה)עשויים לעורר הזעת יתר בכפות הרגליים. מקרים אלו כאמור נדירים יותר, אך גם זה כיוון אפשרי לבדיקה במידה ואתם אובדי עצות ואינכם מצליחים לאבחן את מקור הבעיה.

 

טיפולים שונים להזעת יתר בכפות הרגליים בהתאם לגורמים הרלבנטיים

התחום של טיפול בהזעת יתר הוא כיום מפותח ביותר ועשיר באפשרויות וטיפולים אפקטיביים שונים. חלק מהטיפולים והפתרונות הללו מתאימים להזעת יתר הנגרמת כתוצאה מגורמים ספציפיים וחלקם מתאימים באופן כללי להזעת יתר הנגרמת כתוצאה מגורמים רבים ושונים. לכן, בכל מקרה חשוב לאבחן את מקור הבעיה על מנת להתאים את הטיפול המתאים ביותר, אך בכל מקרה ישנן דרכי טיפול והתמודדות שניתן ורצוי לנסות. במקרים מסוימים, מדובר בפתרונות לתופעה עצמה או לתופעות לוואי נלוות, דוגמת ריח לא נעים.

 

בין דרכי הטיפול שכדאי להכיר קיימים תכשירים מסוימים דוגמת סבון מיוחד לטיפול בהזעת יתר או קרמים המווסתים את הזיעה. במקרה של כפות רגליים קיימות רפידות מיוחדות אשר סופגות את הזיעה ביתר יעילות, וכך יכולות להפחיתה משמעותית ולטפל בצורה יעילה ביותר בריחות הלא נעימים שעלולים להיווצר כתוצאה ממנה.

כמו כן קיימים טיפולים אלטרנטיביים מסוגים שונים, החל משימוש בשמן עץ התה (אשר עשוי לסייע למספר בעיות שונות באזור כפות הרגליים דוגמת פטרת בציפורניים) ועד לטיפול בגלים חשמליים או הזרקה נקודתית של בוטוקס אשר מייצרת חסימה של העצב האחראי על שחרור זיעה באזור זה, וכך מווסתת את מידת ההזעה.

בנוסף, כדאי כמובן לדאוג לנעול נעליים מאווררות ונושמות ככל הניתן, וכך גם גרביים מחומר סופג, וכאלו שמאפשרות לאוויר להיכנס ולצאת, וכך לזיעה להתנדף.

המאמר עודכן לאחרונה בתאריך 12/29/2021

מוצרים נלווים
מאמרים נוספים
טיפול באמצעות מכשיר miraDry

טיפול במכשיר מירה דריי

מירה דריי (miraDry) הוא מכשיר חדשני, ראשון מסוגו בעולם המשמש כפתרון לא פולשני, בטוח ויעיל לטיפול בבעיות של הזעת יתר בבית השחי.

קרא עוד

כיצד מטפלים בהזעת יתר ברגליים?

הזעה בכפות הרגליים היא תופעה לא נעימה. היא פחות בעיה אסתטית כי כפות הרגליים לא חשופות, אבל זו בעיית נוחות שיכולה להיות מציקה מאוד. הזעה בכפות הרגליים עלולה לגרום לכפות הרגליים שלנו להחליק כשיש עליהן כ

קרא עוד

הזעה בכפות הרגליים

האם אתה מוטרד לעתים קרובות בשל הזעת יתר בכפות הרגליים? תופעה זו, למרות שאינה נראית לעין, מהווה מטרד הגורם אי נוחות, מבוכה ועשויי לזרז/ליצור פטרת בעור הרגליים.

קרא עוד

הרשמו לניוזלטר שלנו!

ותוכלו לקבל מדי חודש הצעות, המלצות ועדכונים

* שם מלא
* דוא"ל
סליחה, איקעה שגיאה. אנא נסו שוב.

אני מאשר/ת כי תהיו רשאים לפנות אלי באמצעות דיוור פרסומי (במיילים, מסרונים וכד') אין באמור בכדי להוות הסכמה לביצוע עסקה כלשהי. אני רשאי/ת לחזור בי מהסכמתי זו בכל עת.

האתר הזה מוגן על ידי reCAPTCHA Enterprise ו-Google מדיניות פרטיות ותנאי השימוש.

הזעת יתר iDry Israel

טלפון:
077-8270039
כתבו לנו:
[email protected]
עשו לנו לייק: